Son Dakika
25 Kasım 2017 Cumartesi

“Abdurrahman Buzlu Abimizi unutmadık, unutmayacağız.”

03 Mart 2014 Pazartesi, 23:34

Mirza_BUZLU (3)_1Dursun Mirza: “Abdurrahman Buzlu Abimizi unutmadık, unutmayacağız.”

Bandırma Belediyesi CHP Meclis Üyesi Abdurrahman Buzlu ölümünün kırkıncı gününde Cem Evinde hayrına verilen yemekle anıldı.

Abdurrahman Buzlu anma törenine Bandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel, CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza, Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur, SODEV Genel Sekreteri Mehmet Tüm, Belediye Meclis Üyesi Suat Ok, CHP Bandırma Belediye Meclis Üyeleri ve CHP Bandırma İlçe Başkanlığı’ndan çok sayıda yönetici ve üye katıldı.

Dursun Mirza: “Abdurrahman Buzlu her zaman birlik ve beraberliği savundu.”

CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza yaptığı konuşmada ayrım gözetmeksizin birlik beraberlik içinde olunması gerektiğini vurguladı. Dursun Mirza: “Abdurrahman Buzlu Abimizin ölümünün kırkıncı günü. Kendisini rahmetle, sevgiyle, saygıyla anıyoruz. Abdurrahman Abimiz yıllardır hem mimar olarak hem de mermer atölyesiyle hem de Meclis Üyesi olarak Bandırmamıza hizmet vermiştir. Ayrıca bu toplumun sosyal gereksinmelerine sürekli katkıda bulunmuştur. Toplumsal mücadele içinde hep yer aldı, birleştirici oldu, Cumhuriyet Halk Partisi’nde mücadele etti. Son beş yılda da belediye meclis üyesi olarak ve mimar olarak bizlere de katkı sağladı. Encümende görev aldı,  imar komisyonunda görev aldı. Her zaman birlik ve beraberliği savundu. Bizlerde yaşamaya devam edeceğiz ömrümüz elverdikçe.  Yaşadığımız sürede birlik beraberlik ve dayanışma içinde olacağız. Dayanışma içinde olarak güçleniriz. Buradaki tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Abdurrahman Abimizi unutmadık, unutmayacağız” dedi.

SODEV Genel Sekreteri Mehmet Tüm, Abdurrahman Buzlu’nun her şeyden önce insan dediğini, yüreğinin insan sevgisiyle dolu olduğunu söyledi.

CHP Bandırma Belediye Meclis Üyesi Suat Ok, Abdurrahman Buzlu ile birlikte görev aldıklarını ve hep onu iyi anımsadığını, şimdi de onu gülümseyerek anımsamak istediğini söyledi ve Abdurrahman Buzlu için alkış istedi.

Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur yaptığı konuşmada Abdurrahman Buzlu’nun 1984-85 yıllarındaki açlık grevlerinin olduğu zorlu süreçte Mimarlar Odası Temsilcisi olarak Bandırma’daki demokrasi sürecine katkıda bulunmuştur. Nur içinde yatsın diyerek sevgi ve saygıyla andıklarını sözlerine ekledi.

 

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

proje-bandirmacomtr