9. TARIM VE HAYVANCILIK FUARI BAŞLADI

05 Nisan 2019 Cuma, 09:29

Gönen ilçesinde bu yıl 9.’su düzenlenen “Tarım ve Hayvancılık Fuarı” başladı.
Gönen Kapalı Pazar Yerinde 173 firmanın 550 markayla katıldığı fuarda zirai mekanizasyon, traktörler, tarım makineleri, gübre, tohum, fide, fidan, zirai ilaçlar, hayvancılık, hayvani üretim makineleri, hayvancılık ekipmanları, yem sektörü ve ambalaj gibi ürünler sergileniyor.

TARIMSAL ANLAMDA ÖNEMLİ BİR BÖLGE
Vali Ersin Yazıcı, açılışta yaptığı konuşmada, Gönen’in tarımsal anlamda çok önemli bir bölge olduğunu söyledi.
Gönen’in çiftçilikte örnek bir şehir olduğunu belirten Vali Yazıcı, “Bu şehirde sütün, etin, sebzenin, meyvenin en kalitelisi üretiliyor. Bu tür fuarlarla yeni ekipmanları çiftçimizle buluşturarak, çiftçimizin liderliğini kimseye bırakmamamız gerekiyor. Artık devir kaliteli üretim devri, her şeyin bir standardı var. Biz hem ürettiğimiz miktarlar hem de kalitemizle ülkemizdeki yerimizi muhafaza edeceğiz. Bu kapsamda tarımsal üretimimizi çeşitlendirmemiz gerekir.” diye konuştu.

Açılışa Vali Ersin Yazıcı, Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar,  Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Gönen Ticaret Odası Başkanı Ahmet Selvi, Gönen Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Mutlu, sivil toplum örgütü temsilcileri ile çiftçiler katıldı.
Konuşmaların ardından Bursa, Çanakkale, Balıkesir ve Ege Bölgesi’nden çiftçilerin yer aldığı davetliler fuarı gezdi.
Fuar, 7 Nisan’a kadar 10.00 ila 20.00 saatlerinde açık olacak.

Bir önceki yazımız olan BALIKESİR YENİ YATIRIMLARLA BÜYÜYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri
x