Ramazan Başlıyor

26 Haziran 2014 Perşembe, 15:39

Bandırma İlçe Müftülüğü yaklaşan Ramazan ayı öncesi bir mesaj yayınladı.

“İkra’ (Oku)” (Alak;96/1) emriyle bir Ramazan gününde (Kadir Gecesi) inmeye başlayan Kur’ân-ı Kerim, Ramazan ayının insanlar için bir hidayet rehberi ve hak ile batılı birbirinden ayırmanın apaçık delili olduğunu belirterek; Ramazan ayı boyunca oruç tutmayı emretmiştir (Bakara;2/185). Bu sebepten Ramazan ayının nişanesi olan Teravih namazlarının ilki 27 Haziran 2014 Cuma günü başlayacak, 28 Haziran 2014 Cumartesi gecesi ilk sahura kalkılacak ve aynı gün İlk oruç tutulacaktır. İçerisinde “Bin aydan hayırlı” olan kadir gecesini barındıran(Kadr;97/3) Ramazan ayı Peygamberi ifade ile “Başı Rahmet, ortası Mağfiret, sonu ise Cehennemden kurtuluştur”.

Bandırmalı hemşehrilerimizin nezdinde Tüm Müslüman âleminin Ramazanlarını tebrik ediyor, bu ayı en hayırlı ve bereketli şekilde geçirmelerini temenni ediyor ve Ramazan Bayramına ulaşmalarını Yüce Rabbimden niyaz ediyoruz.

Bandırma İmsakiyesi 2014

Bandırma Ramazan Şenlikleri 2014

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr