Son Dakika
26 Ocak 2020 Pazar
grand serenay hotel bandırma

Havutça Sel Bölgesinde

19 Eylül 2014 Cuma, 22:41

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, sel baskının yaşandığı Gönen’in Sarıköy ile Manyas sınırındaki mahallelerde incelemelerde bulundu. Çeltik ve fasulye üreticileri ile görüşen ve yaşadıkları mağduriyetler hakkında bilgi alan Havutça, yetkililerle görüşerek üreticinin yaralarının sarılmasını istedi.

Havutça, DSİ Balıkesir 25. Bölge Müdürü Erol Şenöz ile görüştü. Havutça, Manyas Kocagöl’de domates ve fasulye tarlalarının su altında kaldığını söyledi. Şenöz Havutça’ya tarlalarda su tahliyesinin 4 adet pompa ile gerçekleştirdiklerini, AFAD ve Tarım İl Müdürlüğü yetkililerinin bölgeye giderek hasar tespit çalışmaları yapması gerektiğini söyledi.

Havutça, daha sonra Tarım İl Müdürü Zekerriyya Erdurmuş ile yaptığı görüşmede yaklaşık 10 bin dekarlık çeltik arazisinde yüzde 100’e varan ürün kayıplarının yaşandığı yerler bulunduğu yetkililerin bir an önce hasar tespit çalışmaları yapması ve TARSİM ekspertizlerinin bölgeye intikal etmesi gerektiğini ifade etti. Tarım İl Müdürü Erdurmuş, hasar tespit çalışması yapılması için ilgili makamlara bilgi verdiklerini, yaptıkları çalışmalarda çeltik alanlarında değişik oranlarda ürün kaybı bulunduğunu söyledi. Erdurmuş, TARSİM yönetimine bilgi vereceklerini, vatandaşların mağduriyetlerinin giderileceğini bildirdi.

 

Bir önceki yazımız olan Başkan Mirza "O Fotoğrafa" Açıklık Getirdi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri
x