Son Dakika
20 Kasım 2017 Pazartesi

Eylül Ayı Meclisinde Gündem “Geçici Pazar Yeri”

05 Eylül 2014 Cuma, 09:48

Bandırma Belediyesi Eylül ayı Belediye Meclis toplantısı, dün saat 19.30’da Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşti. Bir aylık aranın ardından yoğun bir gündem maddesiyle toplanan eylül ayı oturumu gündem ve gündem dışı konularla yaklaşık dört saat sürdü.

Gündem maddelerine geçilmeden önce toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Dursun Mirza, Yeni Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın ülkemize hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başladı.  Mirza, konuşmasının devamında geçtiğimiz günlerde kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 1 Eylül Dünya Barış günü ile ilgili duygularını paylaşarak yaklaşan 17 Eylül Bandırma’nın Kurtuluş Gününde düzenlenecek etkinlik programı hakkında bilgi verdi. Mirza, Kurtuluş gününde Leman SAM ve Yaşar konserlerin düzenleneceğini kamuoyuna duyurdu. Başkan Mirza’nın açılış konuşmasının ardından gündem maddelerine geçildi.

Toplam 21 maddeden oluşan gündem maddelerinde komisyon raporları, İmar ve Şehircilik, İnsan Kaynakları, Park ve Bahçeler, Zabıta, Fen İşleri ve Mali Hizmetler Müdürlüklerinden gelen yazılar Eylül ayı meclis toplantısında ele alındı.

Gündemde 20. Madde olarak yer alan ve Mali Hizmetler Müdürlüğünden gelen “Pazar Yeri Komisyon Kararı Hakkındaki” yazının görüşüldüğünde Belediye Başkanı Dursun Mirza, iki hafta boyunca Cumartesi Pazarı’nın Geçici Yerinde kurulmamasıyla ilgili süreci belgeleriyle ele alarak kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Mirza, ilgili madde görüşmelerinde yaptığı konuşmada şu ifadeler yer verdi.

“Kapalı Pazar Yeri Projemizin en başından beri, 2013 yılından itibaren herkesin fikirlerini önerilerini aldık. Katılımcı yönetim anlayışımız ve kurumlararası uyum ve birlikteliğe önem verdiğimiz için bize tüm odalardan gelen talebi değerlendirdik. Oradaki esnafımızın ve halkımızın fikrini aldık. Yüzde seksen’in isteği üzerine Günaydın Mahallesindeki eski pazar yerine geçici pazar yeri kurma kararı verdik. Tezgah şekillerimizi isteklerine göre belirledik. Tezgahları ihaleye dahil etmeyerek üzerinde düşünme ve pazarcı esnafımızın isteklerini yerine getirmek istedik. Tezgah şekillerine esnafımız karar verecektir.

“Son zamanlarda gelişen olaylar hepimizi üzmektedir. Biz uzlaşmadan yanayız. Bu nedenle Günaydın Mahallesindeki tezgah boyutlarını esnafımızın isteği üzerine 6 metreye çıkardık. Bu değişim sürecinde elbette herkesi tam anlamıyla memnun etmek mümkün değil. Son anda, pazarın kurulmasına 10 gün kala gelen isteklere de kulaklarımızı tıkamadık, sürekli çözüm üretmeye çalıştık. Meclis toplantımızda da çözüm üretmek için gündeme aldık. Oluşan olumlu hava nedeniyle memnunum. Biz kimsenin burnunun kanamasını istemiyoruz. Tarlasında mahsulü olan vatandaşımız, evine, çocuğuna aşını ekmeğini götüren esnafımız, pazardan alışveriş yapan halkımız zarar görmesin istiyorum. Biz sorunları asgariye indirgemek için mümkün olan her şeyi yapıyoruz. Bunun için sokaklarda hazırlıklarımız yapıldı. Otopark sorunu çözüldü. Ben bu hafta sonu esnafımızın pazarda, ekmek teknelerinin başında olacağına inanıyoruz.”

Bir önceki yazımız olan Kutlu Creative'den Google Bilgilendirmesi başlıklı makalemizde bandırma internet sitesi, bandırma web tasarım ve google arama motoru kayıt hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr