Son Dakika
18 Aralık 2017 Pazartesi

Elmastaş “Başkanlık Makamı Şov Yeri Değildir”

27 Mayıs 2014 Salı, 16:48

Bandırma Belediye Başkan Vekili Erhan Elmastaş, yeni tır parkı projesi ile ilgili bazı basın organlarında yer alan haberlerle ilgili bir açıklama yaptı.

Bandırma Nakliye ve Nakliyeci Komisyoncuları Dernek Başkanı Hakan SUKAYAR’ın, teklif projeleri ile ilgili görüşmek üzere kendisinden telefonla randevu istediğini belirten Başkan Vekili Erhan ELMASTAŞ, o gün Ankara’da bulunması nedeniyle Cuma günü için kendisini beklediğini söylediğini dile getirdi.

Görüşme konusu ile ilgili olarak kendisinin önceden hiçbir bilgi sahibi olmadığına dikkat çeken Erhan ELMASTAŞ: “Belediye olarak bu kente yararlı olacak her türlü düşünce ve projeye destek verdiğimiz için kendisini dinlemek üzere randevu verdim. Düşüncelerini dinleyip, Belediye olarak nasıl katkı sağlayabileceğimiz konusunda fikir sahibi olabilmeyi düşündüm.

Bir ön görüşme olarak düşündüğüm bu randevuya, bize hiçbir bilgi verilmeden bazı basın mensuplarının da getirilmesi, bana göre doğru bir tavır değildi. Dernek Başkanı’nın ardından, birkaç dakika sonra haber vermeden makam odasına giren basın mensubu arkadaşlara, farklı bir konu için gelmiş olabileceklerini düşünerek “Size nasıl yardımcı olabilirim?” diye sorduğumda, aslında onların da aynı konu için burada bulunduklarını öğrendim. Açıkçası biraz da şaşırdım.

Böyle bir düşünce varsa, en azından bizim de bilgimizin olması gerekirdi. Ben görüşmek için dernek başkanına randevu verdim. Bu randevuya eğer basın mensupları çağırılacaksa, böyle bir gereklilik duyulursa, bu çağrı Belediye Başkanı tarafından yapılır. Usul budur. Konu hakkında benim bile hiçbir bilgimin olmadığı, ilk defa duyduğum, hiç olgunlaşmamış bir konu ile ilgili görüşmede basın mensuplarının bulunmasının ardında, nasıl bir düşünce vardır, buna bir anlam veremedim.

Bu tavrımız, basından çekindiğimizden ya da herhangi bir şey gizlediğimizden değildir. Gerektiği zamanlarda biz basın mensuplarımızla her şeyi paylaşırız. Gerekli bilgilendirmeleri, basın açıklamaları ya da basın bültenleri aracılığıyla her zaman yaparız. Ama her yapılan görüşmeye basın mensuplarının çağrılmasının da bir mantığı olmadığını sanırım herkes kabul edecektir.

Usule aykırı bu yaklaşıma karşın, Başkanlık Makamı tarafından gerekli anlayış gösterildiği halde konunun basında çok farklı biçimde yansıtılması, farklı amaçlar hedeflendiği düşüncesini çağrıştırmaktadır. ”

Dernek Başkanının, önceden bilgi vermeden bir emri vaki olarak beraberinde basın mensuplarını da getirmesinin, hem makama saygısızlık olarak algılanması hem de görüşme adabına uygun olmaması nedeniyle randevu alınan konuyla ilgili herhangi bir görüşmede bulunmadığını dile getiren Belediye Başkan Vekili Erhan ELMASTAŞ: “Bizler burada Bandırma’yı ve halkımızı temsil ediyoruz. Onlar adına görev yapıyoruz. Halkımızın çıkarları bizim için her şeyden önce gelir. Kendimize değil ama makama ve halkımıza saygı bekleriz. Hangi konuda olursa olsun emri vakilere asla izin vermeyiz. Başkanlık Makamı, halkın iradesinin temsil yeridir, şov yeri değildir.” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr