Son Dakika
16 Aralık 2017 Cumartesi

Başkan Uğur Körfeze Önem Veriyor

29 Ağustos 2014 Cuma, 09:20

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kıyı şeridinde yapılabilecek projeler ve projelere uygun alanların belirlenmesi için Körfez Bölgesi’nde inceleme gezisi yaptı.

Gerçekleştirdiği inceleme gezisinde konuyla ilgili bilgi veren Başkan Uğur,  kıyı şeridinde yeşil alan, ulaşım, eğlence, alt yapı, turizm, kıyı dönüşümü ile ilgili çeşitli projeler üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Başkan Uğur bu kapsamda, kıyı kesiminde balıkçı barınakları, marina, toplu ulaşım iskeleleri, kruvazör limanı, sahil yolu, yürüyüş yolları ile raylı sistem bağlantıları gibi ulaşımla ilgili projelerin yanı sıra  turizm alanında ise belediye sosyal tesisi alanları, günü birlik camping alanları, su sporlarının yapılabileceği aktivite alanları gibi  çeşitli çalışmaların planlandığını belirtti.

Gezide, mevcut doğal yapısı korunacak alanlar ile yeni yatırım alanlarının tespiti ile ilgili de çalışmaların yapıldığını söyleyen Başkan Uğur, “Yaz aylarında çok sayıda tatilcinin tercih ettiği körfez bölgemize yapacağımız çalışmalarla daha da geliştirmek ve turizmin sadece yaz aylarında olmaktan çıkararak devamlı hale getirmek için gerekli projeler üzerindeki çalışmalarımız devam ediyor. Kıyı şeridimizi daha da çekici hale getirmek ve sahillerimizden alınan verimi arttırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalarla aynı zamanda Balıkesir ekonomisine de büyük katkı sağlamış olacağız” dedi.

Bir önceki yazımız olan Kutlu Creative'den Google Bilgilendirmesi başlıklı makalemizde bandırma internet sitesi, bandırma web tasarım ve google arama motoru kayıt hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr