Son Dakika
25 Kasım 2017 Cumartesi

80 Kilo Ağırlığında Kabak Yetiştirdi

05 Eylül 2014 Cuma, 09:46

Sarıköy ovasında yıllardır çeltik üretimi yapmakta olan Şaban Eryılmaz adlı üretici yaygın şekilde gerçekleştirdiği uğraşının yanı sıra aileden kalma geleneksel usüllerle ekim yaptığı kabak bitkisinden sürpriz şekilde şaşırtıcı bir sonuç elde etti.

Sarıköy yakınlarında Dereköy yolu üzerinde kendi mülkü olan arazisinde kabak üretimi yapan Çiftçi Şaban Eryılmaz 10 yaşından beri tarım faaliyetleri içinde olduğunu ifade ederek elde ettiği devasa büyüklükteki mahsulünün şaşırtıcı olmasından epey mutlu. Görenlerin hayretle karşıladığı 80 kg ağırlığındaki kabak çevre üreticiler için de merak ve hayret konusu olmayı sürdürüyor.

80 kg’lık kabak üreticisi Şaban Eryılmaz, üretim aşamalarında kesinlikle gübre ve kimyasal madde kullanmadığını belirtirken böyle bir boyutta üretilen kabak görmediğini de sözlerine ekliyor. Eldeki mevcut 80 kg’lık kabaktan 2 tane daha yetişmekte olduğunu bizlerle paylaşan Şaban Eryılmaz onların da 40 kg ağırlığında olduğunu belirtti.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr