Son Dakika
16 Aralık 2017 Cumartesi

Yeni Sezon İçin Gün Sayıyorlar

19 Ağustos 2014 Salı, 11:16

Bandırma Sahil Yenice’de bulunan ceviz fidanı üreticileri açık köklü ceviz fidanı satışları için artık gün sayımına girdi.

Her yılın kasım ayında satışına başlanan ceviz fidanları Bandırma’nın Sahil Yenice Mahallesi’nden Türkiye’nin dört bir yanına satılıp yurt dışına ihraç ediliyor. Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Görkem Fidancılık yetkilisi Volkan Ceylan “2 yıldır aşılarını doğru bir şekilde yaptığımız adeta gözümüz gibi baktığımız açık köklü ceviz fidanlarımız artık yetişme evresinde son dönemine girdi. Boyları 2 metreyi aşan açık köklü ceviz fidanlarımız önümüzdeki bahar günlerinde eylül ekim gibi yapraklarını döktükten sonra kasım ayında satışa hazır hale gelecek. İsmine doğru, sarı sertifikalı yerli ve yabancı cins ceviz fidanlarımız chandler ağırlıklı olmak üzere Türkiye’nin her yerine satışa hazır olacak. Ben şimdiden tüm fidancı arkadaşlara sezonun hayırlı geçmesini temenni ediyorum” dedi.

Açık Köklü Ceviz Fidanı yetiştirme tesisi

Görkem Fidancılık Açık Köklü Ceviz Fidanı yetiştirme tesisi

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr