YASAKLAR GERİ Mİ GELİYOR ? EĞLENCE MEKANLARI, KAHVEHANELER, RESTORANLAR KAPANACAK MI? | Bandirma.com.tr

6 Aralık 2023 - 21:06

YASAKLAR GERİ Mİ GELİYOR ? EĞLENCE MEKANLARI, KAHVEHANELER, RESTORANLAR KAPANACAK MI?

YASAKLAR GERİ Mİ GELİYOR ? EĞLENCE MEKANLARI, KAHVEHANELER, RESTORANLAR KAPANACAK MI?
Son Güncelleme :

17 Kasım 2020 - 9:41

1.865
google haberler

Koronavirüs salgınında günlük hasta ve ölüm oranlarının artmaya devam etmesi üzerine, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Bilim Kurulu’nun yaptığı son toplantıda yeni önlemler için tavsiye kararları alındığı öğrenildi.

Toplantı sonrası hükümet yetkililerine sunulan raporda; Eğlence mekanları ve kıraathanelerin tamamen kapatılması, Restoranların tamamen paket servise geçmesi, Okulların tatilinin uzatılması, Bazı şehirlerde kısmi sokağa çıkma yasağı uygulanması, Yurdışı seyehatlarinin tamamen kapatılması önerildi.

Olası bir kararda 30 büyükşehir olan Balıkesir genelinde de sokağa çıkma yasaklarının geri gelebileceği düşünülüyor. Haber merkezimize ulaşan son haberlere göre de akşam saatlerinden itibaren sokağa çıkma yasaklarının Avrupa’daki gibi geleceği kulislerde konuşuluyor.

Son kararı bugün kabine toplantısında hükümet verecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin koca’nın yazılı açıklaması şöyle:

“Dünya 11 aydır yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele ediyor. Salgın, küresel ölçekte yayılmaya ve can almaya devam ediyor. Bugün itibariyle dünya genelinde 55 milyon vaka tespit edildi, 1 milyon 400 bine yakın can kaybı yaşandı.

“BİRÇOK ÜLKEDE KISITLAMALAR GERİ DÖNDÜ”

Bu süreçte hiçbir ülkenin bu virüsten bağışık kalması mümkün olmadı. Ülkemizde Mart-Mayıs ayları arasında yaşanan ilk dalganın ardından vaka sayılarını kontrol altına almayı başardık. Ancak son aylarda, tüm dünyadakine benzer bir seyirle, vaka ve ölüm sayılarında önemli artışlara şahit oluyoruz. Bugün birçok ülke kapanma tedbirleri dahil toplumsal hareketleri kısıtlamalarına yeniden başvurmaya başladı.

“SAĞLIK KURULLARINDA BASKI GİDEREK ARTIYOR”

Son dönemde sürekli dile getirdiğimiz üzere, tüm Türkiye’de genel bir artış eğilimi mevcut. Ancak İstanbul başta olmak üzere ülkemizin genelinde daha ciddi seyrediyor. Bir çok ilimizdeki artış, sağlık kuruluşlarımız üzerindeki baskının da artmasına sebep oluyor. Bilim Kurulunda artış hızının yüksek seyrettiği illerimizin üzerinde özel olarak durduk.

Hastane kapasitelerimize, sağlık çalışanlarımızın koşullarına, uyguladığımız tedavi protokollerine, dünyadaki yeni tedavi seçeneklerine, aşı ve ilaç çalışmalarına yönelik detaylı değerlendirmelerimizi yaptık..

 

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x