Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yanak ve Dudak Dolgusu Nedir?

Yanak ve Dudak Dolgusu sonrası Hayal Ettiğiniz Yanak ve Dudaklar çok yakınınızda. Yanak Dolgusu ne kadar sürer, Yanak Dolgusundan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler ve fiyatlar makelemizde.

Yanak ve Dudak Dolgusu

Yanak ve dudak yapısı tam olarak istediği gibi olan kişiler bu noktada kendilerini şanslı hissetmektedir. Fakat gelişen teknoloji ve farklı işlemler sayesinde artık dudak ve yanak yapısını beğenmeyen kişiler değişim yoluna gidebilmektedir. Yanak dolgusu Ankara işlemi dolgun yanaklara sahip olmak isteyen kişilerin bu isteğini gerçekleştirmesine yardımcı olan faktörlerden birisidir. Yanak yapısı çökük ve zayıf olan kişiler genellikle yorgun bir görünüme sahip olmaktan şikayet etmektedir. Fakat yanak görünümü dolgun olduğu takdirde hem daha çekici hem de daha genç bir görünüm  oluşmaktadır.

Yanak dolgusunun yapılacağı sırada uygulanan işlemler değişim gösterebilmektedir. Bazen cerrahi bir müdahale gerekirken bazı durumlarda herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan işlem yapılabilmektedir. Bu noktada sizin yanak durumunuza göre en iyi yöntemi doktorunuz belirleyecektir. Yanak Dolgusu Ankara. Yanağınızda hacim eksikliği bulunuyorsa bunun için yapılacak olan işlem ortalama olarak 15 dakika sürmektedir. Dolgu esnasında vücudumuzda da yer alan enzimlerden birisi olan hyalüronik asit kullanılmaktadır.

Yanak Dolgusu Sonrası

Yanak dolgusunun yapılmasından sonra insanlar nasıl sonuç alacaklarını özellikle merak etmektedir. Bu işlem sonrasında kişinin yanağının yüzeyi geriye doğru dengeli bir hal alacaktır. Hafif bir şekilde kaldırılan yanak yapısı sonrasında yuvarlak bir hal alır. www.drbuketyildirim.com Çevredeki dokular ise sıkıştırılarak genişlemesi önlenir. Yanak dolgusu Ankara sayesinde daha genç bir görünüm elde edildiği de görülebilmektedir. Aynı zamanda burun, alın ve çene çıkıklıkları da daha dengeli bir hale gelecektir. Gözlerinde oyukluk bulunan kişilerin oyuklukları da dengeli bir görünüme kavuşur.

Yanak Dolgusundan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yanak dolgusu yaptıran kişiler bu işlemi yaptırdıktan sonra yüzünde hafif kızarıklık ve ödem oluştuğunu görebilmektedir. Bu kızarıklıklar sadece birkaç saat içerisinde geçerken yüzde oluşmuş olan ödem ise birkaç gün içerisinde geçecektir. Bu yüzden işlemden sonra gördüğünüz yüzünüzün son hali değildir. Fakat birkaç gün sonra yanağınıza yapılacak olan dolgu oturacağından dolayı yüzünüz de oturmuş olacaktır. Yanak dolgusu sayesinde yüzünüz daha estetik bir görünüme sahip olacak ve görünüm olarak genç duracaktır.

Dudaklarınız da istediğiniz Gibi Görünebilir

Yanak dolgusu işleminden sonra dudaklarınızın da ince olduğunu ve yüzünüze oturmadığını düşündüğünüz takdirde dudak dolgusu Ankara yaptırabilme imkanınız bulunmaktadır. Dudaklar yüzümüzde hem estetik olarak hem de fonksiyonel olarak en önemli parçalardan birisi olarak görülmektedir. Dudak dolgusu ise bu noktada dudaklarınızın normale göre daha ince olduğunu düşündüğünüz takdirde yaptırabileceğiniz işlemler arasında yer almaktadır. Dudak dolgusu yapılacağı sırada hyalüronik asit kullanılmaktadır. Bu enzim normalde de vücudunuzda olan bir enzim olduğundan dolayı herhangi bir zararı yoktur.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalır?

Hyalüronik asit zaman içerisinde vücudunuzda yok olan bir asit olduğundan dolayı dudak dolgusu da zaman içerisinde geçmektedir. Dudak dolgusu Ankara. Dudak dolgusunun kalıcılık süresi ise sizin metabolizmanıza göre değişim gösterebilmektedir. Ortalama kalıcılık sürecine baktığımız zaman 4 ay ile 1 yıl arasında değişim gösterdiği görülmektedir. Dudak dolgusu geçtikten sonra dudaklarınız eski haline geri dönecektir. Bu noktada dudaklarınızda bir iz veya deformasyon olması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu hakkında en fazla merak edilenlere baktığımız zaman birçok kişinin bu işlemin nasıl yapıldığını özellikle merak etmekte olduğunu görebiliyoruz. Dudak dolgusu yapılacağı sırada ilk olarak dudak ve çevresine anestezik krem sürülür ve bu bölgenin temizlenmesi sağlanır. Dudak dolgusu Ankara. Krem sürüldükten sonra ortalama 30 dakika beklenir. Bu süreç içerisinde dudak ve çevresi uyuşacaktır. İşlemin ağrısız ve acısız gerçekleştirilmesi için bu bölgenin uyuşması çok önemlidir.

Dudak bölgesine sürülen kremden sonra uyuşma gerçekleştirildiği takdirde ince uçlu granüller yardımıyla dudaklara hyalüronik asit enjekte edilir. Bu işlem ortalama olarak 10 ile 15 dakika arasında sürmektedir. İşlemin gerçekleştirilmesinden sonra ise aynı yanak dolgusunda olduğu gibi dudaklarınızda da kızarıklık ve ödem oluşabilir. Fakat bu durum da sadece birkaç hafta sürecek ve birkaç hafta sonra dudaklarınız tam olarak oturacaktır. Dudak dolgusu yaptırdıktan sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. İşlemin uzun süren bir işlem olmaması ve direk günlük hayata geri dönülmesi avantajlı yönlerinden birisidir.

 

nev bandırma