Vücudumuz Magnezyuma Neden İhtiyaç Duyar? | Bandirma.com.tr

30 Kasım 2023 - 07:00

Vücudumuz Magnezyuma Neden İhtiyaç Duyar?

Vücudumuz Magnezyuma Neden İhtiyaç Duyar?
Son Güncelleme :

20 Ekim 2022 - 10:08

111
google haberler

İnsan vücudu düzgün çalışabilmek için çeşitli vitaminlere, minerallere ve diğer besinlere ihtiyaç duyan karmaşık bir organizmadır. Ne yazık ki modern diyet bu temel besinlerin çoğundan yoksundur. Magnezyum besin takviyeleri teşvik edilirken neden ihtiyaç duyulduğu göz ardı edilebilir.

Magnezyum var olan en yaygın minerallerden biridir. Doğada, magnezyum genellikle okyanusta, magnezyum klorür tuzları veya bitki klorofilinde saf magnezyum olarak bulunur. İnsan hücrelerinde bulunan en bol ikinci elementtir ve magnezyum insan vücudundaki yüzlerce biyokimyasal reaksiyonun yönetiminden sorumludur. Pozitif bir iyon olarak magnezyum, insan vücudundaki enzim sistemlerini düzenler. Bu, magnezyumun yaşam için gerekli olan vücut fonksiyonlarının çoğunda yer aldığı anlamına gelebilir.

Magnezyumun insan vücudundaki temel rolü, vücuda kimyasal sinyaller gönderen enzimleri düzenlemektir. Bir enzim kofaktörü olarak magnezyum, enzimleri çalıştırarak onlara yapması gereken görevleri iletebilir. İnsan vücudunu besleyen ATP moleküllerinin düzgün çalışması için gereklidir. Magnezyumun varlığı şeker ve yağın enerjiye metabolize edilmesinden, DNA oluşturulmasından, kas liflerinin kasılmasından, yeni hücreler oluşturulmasından ve mineral emilimin düzenlenmesinden sorumlu olabilir. Temel rolü nedeniyle, insan vücudundaki organların, kemiklerin ve kasların çalışması konusunda uygun işlevler için magnezyum takviyesi kullanmak gerekebilir ve magnezyumun vücuttaki yeterliliği sağlığın birçok yönünü olumlu yönde etkileyebilir.

Magnezyumun en önemli görevlerinden biri kas kasılmalarına olan etkisi olabilir. Magnezyum, vücut boyunca kas liflerinin kasıldıktan sonra gevşemesinden sorumludur. Bu, belirli şekillerde hareket etmenizi sağlar ve kalıcı olarak kasılan kasların neden olduğu krampları önlemeye yardımcı olur. Kas hareketlerinizi güçlendirecek magnezyum olmadan, merdiven çıkmak gibi temel eylemlerden sonra kendinizi zayıf ve uyuşuk hissedebilirsiniz.

Vitamin / Mineral gıda takviyesi ürünleri için https://www.orzax.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x