Video Tanıtım Nedir? | Bandirma.com.tr

30 Kasım 2023 - 07:59

Video Tanıtım Nedir?

Video Tanıtım Nedir?
Son Güncelleme :

17 Ekim 2022 - 9:30

150
google haberler

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte tanıtım ve reklam alanlarında kullanılan yöntemler, dijital çağa uyum sağlayarak şekilleniyor. Kurumsal imajı güçlendiren yöntemlerden tanıtım filmi ve tanıtım görselleri ilk sıralarda yer alıyor. İlgi çekici ve özel tekniklerle güçlendirilmiş altyapı özellikleri, pazarlama faaliyetlerinde daha etkili olarak kurumsal imajı güçlendirerek kalıcı olmasını sağlıyor. Görsel efektler, özel sunum teknikleri, stratejik hedeflere yönelik pazarlama içerikleri, daha öz ve çarpıcı olarak farkındalık yaratıyor. 

Video filmleri, firmaya yönelik içeriklerin, hareketli, zengin görsellerle hazırlanarak çekilmesidir. Bu çekimlerin 3D animasyon, özel kamera ekipmanları, güçlü donanım ve yazılımlarla montaj işlemi uygulanarak, doğru ışık ve efektlerle yapılan kurgusudur. 

Marka ve firma tanıtımının yapıldığı videolar, internet network ağlarıyla global mecralarda var olmayı hızlandırır. Firmaların küresel boyutta tanınmasını sağlayarak, uluslararası piyasalarda etkinlik kazandırır. Potansiyel hedeflere yönelik tanıtım faaliyetlerinin güçlenmesini ve markanın yarattığı etkinin kalıcılığını sağlar. 

Tanıtım videoları, hedef kitlelere yönelik marka ve pazarlama faaliyetleri dışında, birçok yönden firmaya avantaj sağlar. Bayi, ortaklar ve kurum içi sunumlarda teknolojik olarak performansın artmasında önemli rol oynar. Özel efektler, görsel içerikler, montajlarla etkileyici seslendirme yapılarak güçlendirilen anlatım, kısa ve öz olarak dikkat çekici etkiler yaratır. 

Tanıtım Video Çeşitleri

Hedef kitleye, amaca, içerik bilgilerine göre hazırlanan tanıtım filmi, kullanılacak alana göre teknolojik altyapıyla detaylandırılarak oluşturulur. Farklı içerik ve özelliklerde hazırlanan bu filmler, kurumsal olarak firma prestijini arttırır. 

  • Kurumsal tanıtım filmleri
  • Firma tanıtım filmleri
  • Ürün bazında tanıtım filmleri
  • İnfografik tanıtım filmleri
  • Web sitesine yönelik tanıtım filmleri
  • Etkinlik ve organizasyon tanıtım filmleri

Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanmalı?

Firmanızı kurumsal olarak tanıtacak filmi hazırlanırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. 

Zaman Ayarı: Videonun oynama süresi izleyici açısından önemlidir. Doğru ve yerinde zamanlama yapılması gerekir. İzleyici kitlesinin dikkatini çekecek, sıkmayacak ve odaklanmasını sağlayabilecek uzunlukta olmasına dikkat edilmelidir. Uzun videoların izlenme oranları düşüktür. Odaklanma sorunu yaşanabilir ve videoya ilgi dağılabilir. Çok kısa süreli videolar da izleyicide olumlu etkiler yaratmaz. Hedef kitleye iletilecek mesajın tam olarak anlatılabileceği ve odaklanma sınırının aşılmayacağı süre önemlidir. 1 ile 5 dakika arası videolar ideal süreleri oluşturur. 

Hedef Kitle: Hedef kitlenin iyi analiz edilerek değerlendirme yapılması ve hedef kitleye yönelik içerikler oluşturulması önemlidir. Hedefe yönelik özel çalışmalar, özel efektler, sunumu zenginleştirerek, noktasal başarı sağlar. Hedef kitle analizlerinde bu kitleye ulaşım kanallarının da doğru belirlenmesi ve içeriklerin bu doğrultuda hazırlanması gerekir. 

Kurumsal İmaj: Firma tanıtımı yapılırken kurumsal özellikler, farklılıklar ve faydalar doğru yöntemlerle belirtilerek, vurguların ve yönlendirmelerin doğal akış içinde yapılması imajı güçlendirir. Rakip firmalara karşı güçlü ve avantajlı yönlerin belirtilmesi, farkındalık yaratılması doğal kurgu içinde yapılmalıdır. 

Kurgu Kalitesi: Video hazırlanırken, kaliteli içerik metinleri ve profesyonel seslendirme, teknolojik geçiş efektleri, çarpıcı 3D animasyonlar, kaliteyi artıran ve fark yaratan detaylardır. Kurgu kalitesi, kaliteli çekim ve profesyonel montajla gerçekleşir. 

Tanıtım filmi kurumsal olarak, global piyasada yapılan marka pazarlama faaliyetlerinin, kısa ve çarpıcı formatıyla, akılda kalmasını sağlayan en etkili yöntemdir. İçerik yönetimi, doğru planlanması ve kurgulanması gereken önemli süreçleri kapsar. Çekim ekibinden, işin mutfağını oluşturan kurgu ve montaj ekibine kadar, profesyonel ve özel teknik bilgiye ihtiyaç duyulur. Videotanitim ekibi, kaliteli ve profesyonel olarak hizmet veriyor. Tanıtım video ve içerikleri, profesyonel seslendirme, isteğe göre video düzenleme, prodüksiyon ve özel çekimler, firma tarafından kusursuz olarak yapılarak zamanında teslim ediliyor. Profesyonel iş kalitesi, profesyonel ekiple sağlanır.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x