Son Dakika
16 Aralık 2017 Cumartesi

Vekil Gümüş Soma’yı Sordu

22 Mayıs 2014 Perşembe, 13:01

“KAÇIŞ-YAŞAM ODALARI NİÇİN ZORUNLU TUTULMUYOR?”

CHP Balıkesir Milletvekili Haluk Ahmet GÜMÜŞ, Soma’da yaşanan faciaya ilişkin kamuoyunun kafasını kurcalayan kaçış-yaşam odaları ile ilgili sorularını Bakan Çelik ve Bakan Yıldız’a yöneltti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından yanıtlanması istemiyle birer soru önergesi kaleme alarak Meclis’e sunan Balıkesir Milletvekili GÜMÜŞ, kaçış-yaşam odalarını gündeme getirdi.

GÜMÜŞ’TEN BAKANLARA SOMA SORULARI: DÜNYA’DA KAÇIŞ-YAŞAM ODALARI OLMAYAN KAÇ ÜLKE KALDI? TÜRKİYE İŞ GÜVENLİK STANDARTLARINDA HANGİ KATEGORİDE?

Soma’da yaşanan maden faciasının ardından işçi sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili pek çok konunun gündeme geldiğini ancak Soma için gözyaşı döken milyonlarca insanın cevabını öğrenmek istediği sorunun madenlerde kaçış-yaşam odalarının niçin zorunlu tutulmadığı olduğunu söyleyen GÜMÜŞ, soru önergesinde bakanlara şu soruları iletti: “Ülkemizde maden işletmelerinde kaçış-yaşam odaları niçin zorunlu değildir? Avrupa’da maden işletmelerinde kaçış-yaşam odaları zorunlu olmayan bir başka ülke var mıdır? Dünya’da hangi ülkelerde kaçış-yaşam odaları zorunlu hangi ülkelerde değildir? Bugüne kadar Bakanlığınıza kaçış-yaşam odaları ile ilgili herhangi bir çalışma, proje gelmiş midir? Geldi ise yanıtınız ne olmuştur? Bu projeler niçin kabul edilip bir düzenleme ile yasal zorunluluk haline getirilmemiştir?”

Bir önceki yazımız olan Kutlu Creative'den Google Bilgilendirmesi başlıklı makalemizde bandırma internet sitesi, bandırma web tasarım ve google arama motoru kayıt hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr