VALİ HASAN ŞILDAK AYVALIK İLÇESİNDE | Bandirma.com.tr

6 Aralık 2023 - 19:29

VALİ HASAN ŞILDAK AYVALIK İLÇESİNDE

VALİ HASAN ŞILDAK AYVALIK İLÇESİNDE
Son Güncelleme :

24 Eylül 2020 - 10:41

674
google haberler
Vali Hasan Şıldak İlçe ziyaret programları kapsamında bugün de Ayvalık İlçemizdeydi.
İlçede yoğun bir program gerçekleştiren Vali Şıldak, İl Güvenlik Değerlendirme Toplantısı ve Kaymakamlar Toplantısının ardından programına Kaymakamlık ziyareti ile devam etti. Beraberinde İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ve İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tarık Hekimoğlu’nun da bulunduğu Vali Şıldak’ı, Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, İlçe Emniyet Müdürü Turgut Coşkun ve İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Güneş Eliş karşıladı.
Büroları ziyaret ederek personel ile tanışan Vali Şıldak, programı kapsamında Kaymakam Görgülüarslan’dan ilçe ile ilgili bilgi almasının ardından, tüm Ülkede olduğu gibi Ayvalık’ta da gerçekleştirilen Covid-19 tedbirleriyle ilgili denetim çalışmalarına katıldı.
Vali Şıldak; denetimler sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, sürecin canlı tutulmasının salgınla mücadelede önemini vurgulayarak; “Bu denetimlerle kuralları hatırlatmak salgınla mücadelede hayati önem taşıyor. Denetimlerde artık bilinçlendirmekten öte yaptırımlar da uyguluyoruz. Kurallara uymayanlara, toplum sağlığını tehlikeye atanlara para cezası uyguluyoruz. Alanda görev yapan kaymakamlarımıza, belediye başkanlarımıza, kolluk birimlerimize, sağlık çalışanlarımıza bu vesile ile bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. İlimiz genelinde ayrıca maalesef izolasyon kurallarına uymayıp dışarıya çıkan pozitif veya temaslı 48 vatandaşımız yurtta izolasyona tabii tutuluyor.” dedi.
Vali Şıldak yaptığı açıklamada bugünden itibaren kamu, kurum ve kuruluşlarına girişlerde vatandaşın ibraz etmesi gereken HES kodu uygulamasının da hayata geçirildiğini belirtti.
Geçtiğimiz hafta sonu Ayvalık-Küçükköy-Badavut Mevkiinde meydana gelen orman yangınına da değinen Vali Şıldak; “Hepimizi derinden üzen ve 53 hektar alanı kaybetmemize sebep olan yangın sonrasında çalışmalar devam ediyor. 13 hektarı orman, 40 hektarı da tabiat parkı statüsünde olan alanı ağaçlandırılarak tekrar yeşertmek bizim görevimiz. Devletimiz de bu konuda çok hassas. Sosyal medyada yapılan bazı paylaşımlar, çıkan haberler spekülasyondan ibaret. Tabi ki tekrar ağaçlandırılacak. Teknik ekiplerimiz, Orman Bölge Müdürlüğümüz bu alanın tespitlerini yapıyor. Teknik çalışmalar neticesinde uygun görülen zamanda temizlik, kök sökümü, ağaçlandırma çalışmaları yapılacak. Bu alanda orman varlığının tekrar kazandırılmasında doğal yöntem mi yoksa dikim şeklinde bir uygulama olacağına Orman ve Milli Parklar bu iki kurum birlikte karar verecek. Bu da tamamen teknik gereklere göre belirlenecek. Valilik olarak süreci yakından izliyoruz. Yanan alan en uygun şartlarda yine orman alanı olarak ağaca kavuşturularak korunacak.” diye konuştu.
Vali Şıldak denetimin ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığını da ziyaret edip yürütülen çalışmalarla ilgili Bilgi aldı ve personele başarılar diledi. Vali Şıldak İlçe kurum yöneticileri ile de bir araya gelerek değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Daha sonra Sahil Güvenlik Kuzey Ege Grup Komutanlığına geçerek buradaki çalışmaları ve sahil güvenlik deniz unsurlarını inceledi.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x