UYGARLIĞIN EN GÜZEL GÖSTERGESİ

22 Mart 2019 Cuma, 09:51

“21 Mart Dünya Ormancılık Günü” ve 21-26 Mart tarihleri arası “Orman Haftası” olması nedeniyle Balıkesir Orman Bölge Müdürü Metin Kırcı, beraberindeki heyetle birlikte, Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.
Ziyarette ilimizde gerçekleştirilen “Orman Haftası Etkinlikleri” ile ilgili olarak Vali Ersin Yazıcı’ya bilgi veren Orman Bölge Müdürü Kırcı,  “21-26 Mart tarihleri arası “Orman Haftası” olması nedeniyle Sayın Valimizi ziyarete geldik bizleri kabul ettikleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum. “dedi.

ÇOCUKLARIMIZA ORMAN SEVGİSİNİ KAZANDIRALIM
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Ersin Yazıcı ise yaptığı konuşmasında, “21-26 Mart Dünya Ormancılık Haftasıdır. Bu hafta nedeniyle ülkemizde ve dünyada birçok etkinlikler yapılmaktadır. Ağaç olmadan, orman olmadan hayatımızı idame ettirmemiz söz konusu olamaz. Orman, vatandaşlarımızın ona sahip çıkmaları ve benimsemeleri oranında korunabilir. Orman Haftası içerisinde düzenlenen etkinlikler vasıtasıyla çocuklarımız okullarında fidan dikmekte ve onlara ağaç sevgisi kazandırılmaya çalışılmaktadır. Bu nedenle bu tür etkinlikler, geleceğin bilinçli vatandaşları olacak olan çocuklarımıza bu sevgiyi kazandırmak adına da çok önemlidir ve ancak bilinçli vatandaşlar yetiştirebildiğimiz takdirde ormanlarımız korunacaktır. Ormanların korunması ve niteliğinin geliştirilmesi sürecinde, vatandaşlarımızı ağaçlandırma kampanyalarına katılmaya ve var olan orman varlığımızı korumada daha gayretli olmaya davet ediyorum.”dedi.

Ziyarete gelen heyet daha sonra Vali Yazıcı’ya günün anlam ve önemine binaen çam fidanı hediye etti.

Bir önceki yazımız olan HAYATA + 1 DEĞER KATANLAR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri
x