Son Dakika
18 Aralık 2017 Pazartesi

Uğur: “Turizmin 12 Aya Yayılması İçin Çalışacağız”

16 Ağustos 2014 Cumartesi, 16:21

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos Ayı Olağan Toplantısı için 13 Ağustos’ta toplanarak gündemindeki konuları görüştü.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda, mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan ilimizdeki mezarlıkların işletilmesi ve defin işlemleri ile numarataj işlemlerinin ilçe belediyelerince yürütülmesi, Sosyal Destek Birimi’nin Çalışma Usul ve Esasları Yönetmeliği’nin belirlenmesi gibi konular görüşüldü. Yapılan oylamalar sonucunda mezarlık ve defin işlemleri ile numarataj işlemlerinin ilçe belediyelerine devredilmesi kabul edilerek karara bağlandı. Önemli kararların alındığı toplantıda ayrıca, Belediyemiz sınırları dahilinde kalan kırsal alanlarda Büyükşehir Belediyesi tarafından yerine getirilmesi gereken hizmetlerin etkin ve zamanında yapılabilmesi için Büyükşehir Belediyesi yapılanması içerisinde Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı kurulması görüşülerek karara bağlanırken mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan ve Gümüşçeşme Mahallesi’nde bulunan iki parselin BASKİ Hizmet Binası ve depo olarak kullanılması maddesi görüşülerek kabul edildi.

Toplantıda ayrıca, Balıkesir’de hava koşullarının iyi olduğunu, sahilde beş adet mavi bayraklı plajın bulunduğunu ve bu nedenle yaz mevsiminde nüfus yoğunluğunun arttığına değinen Başkan Uğur, bu yoğunluğun dikkate alınarak turizmin 12 aya yayılması için gerekli çalışmaların yapılacağını belirterek “Yaz tatillerinde insanlar Balıkesir’de huzur buluyor ve ayrıca Balıkesir’e ulaşımın da çok rahat olmasından dolayı bazı bölgelere göre burayı tercih ediyorlar. Biz de yaz aylarındaki bu yoğunluğu göz önünde bulundurarak turizmin 12 aya yayılması için çalışacağız” dedi.

Bir önceki yazımız olan Kutlu Creative'den Google Bilgilendirmesi başlıklı makalemizde bandırma internet sitesi, bandırma web tasarım ve google arama motoru kayıt hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr