Uğur “Bandırma bizim için çok önemli yer”

14 Temmuz 2014 Pazartesi, 22:19

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Osman Sali ve üst düzey yöneticileriyle birlikte Bandırma Belediye Meclis salonunda bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve Bandırma’ya bağlı muhtarlar hazır bulundu. Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın açış konuşmasının ardından konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, şunları söyledi:

“Bandırma, 54 mahalleye sahip, Balıkesir’in en büyük ilçesidir. Bizim için çok önemli bir yer. Bu nedenle Bandırma’ya alt yapısıyla, suyuyla, çevresiyle, ulaşımıyla, otogarıyla gereken önemi vereceğiz. Bandırma’da yıllardır vahşi depolama yapılıyor. Buna da son vereceğiz. Bandırma, aynı zamanda tarım ve hayvancılık açısından da çok önemli bir ilçe. Tarım ve hayvancılığın, beyaz ve kırmızı etin merkezi. Balıkesir’in 1/100 binlik planları yapılıyor. Bu planlarda Balıkesir’in Ege bölgesi, Burhaniye, Edremit gibi yöreler turizm alanı olarak belirlenirken, Bandırma-Edincik arasındaki bölge ise sanayi alanı olarak belirlendi. Bu kapsamda bu yöreye 10 milyar Euro’luk yatırım yapılacak. Bu yatırım istihdam, üretim ve büyüme demektir. Bu nedenle herkesin, bu yatırımlara sahip çıkmaları gerekir. Bu yatırımların tamamlanmasının ardından Bandırma, sanayi alanında Kocaeli ile yarışır duruma gelecektir” dedi.

Ticaret Odası Üyelerinden Bandırma’ya İftar

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr