Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

UCS PARK BORÇLARININ PEŞİNE DÜŞTÜ

15 Kasım 2016 Salı, 17:56

İhalesi yapıldığı günden beri tartışmalara konu olan Parkomat uygulaması dün itibariyle resmen son buldu. 2012 yılında yapılan ve önümüzdeki yıl ağustos ayında sona erecek ihaleyi Balıkesir İdare Mahkemesi’nin iptal etmesinin ardından Bandırma Belediyesi de sözleşmeyi fesih etti.

Bandırmanın belirli sokaklarında yapılan Parkomat uygulaması dün resmen son buldu. Bilindiği gibi belediye 2012 yılında gerçekleştirdiği bir ihale sonucu Bandırmanın bazı sokaklarında Parkomat uygulaması için UCS firmasıyla 5 yıllığına sözleşme yapmıştı. Kamuoyunda pek çok tartışmaya neden olan uygulamanın ihalesi yapılan başvuru sonucu Balıkesir İdare Mahkemesi’nce ihale kapsamında ve uygulamada görülen belirli yanlışlıklar gerekçesiyle iptal edildi. 13 Kasım’a kadar süresi olan Bandırma Belediyesi de geçtiğimiz hafta sözleşmeyi fesih etti. Böylece bandırma sokaklarında ki Parkomat uygulaması dünden itibaren resmen son buldu.

UCS PARK BORÇLARININ PEŞİNE DÜŞTÜ!

Parkomat ihalesinin iptali ardından yaşanan karmaşa farklı bir boyuta taşındı. Geçtiğimiz hafta Bandırma Belediyesinin de sözleşmeyi iptal ettiğini bildirmesinin ardından, park ücreti yazmayan UCS firması bu sefer de geçmiş alacaklarının peşine düştü.
Bu uygulamaya göre sahada ki elemanlar araçlara yeni park ücreti yazmıyor ama sokakta park etmiş araçların tek tek plakalarını sisteme girip geçmişten kalma park borcu olup olmadığını kontrol ediyor. Eğer aracın borcu varsa sürücüsüne giderek aracın borcu olduğunu ve ödemesini talep ediyorlar. Hukuk çevreleri ise bu konuda farklı düşünüyor. Peki, hukuken ortada bir alacak var mı?
Gelinen noktada Balıkesir İdare Mahkemesi ihaleyi iptal etti. Buna istinaden bandırma Belediyesi de Sözleşmeyi fesih etti. Ayrıca Asliye Hukuk Mahkemesinin UCS nin açtığı icra davalarına itiraz eden vatandaşların lehine kararları var. Kısaca firmanın uyguladığı sistem alacağın tespiti konusunda yetersiz bulunmuş.
Ortada bu kararlar varken UCS geçmiş alacaklarını toplamaya devam ediyor. Belediye veya Baro temsilcisi gibi yetkili birilerinin çıkıp bu konuya açıklık getirmesi şart oldu. Sonuçta mağdur olacak olan yine Bandırmalı. Çünkü ödeyen de var ödemeyende.

İlkhaber

Bir önceki yazımız olan Ceviz Fidanı Satışı Başlıyor başlıklı makalemizde bandırma ceviz fidanı, ceviz fidanı ve ceviz fidanı göz aşı hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

proje-bandirmacomtr