Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı Başladı

Millî Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan İşbirliği Protokolüne dayanılarak hayata geçirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programın 2023-2024 Eğitim-Öğretim dönemi, Genel Tarama ve Test Ölçümleri ilçelerimizde başladı.

Millî Eğitim Bakanlığı ile

Geçtiğimiz hafta Gönen’de başlayan, hazırlanan takvim dâhilinde, Haziran ayına kadar diğer ilçelerimiz de devam edecek 3. Sınıf öğrencilerine yönelik tarama programının bugünkü çalışmasını; Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp ile İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ziyaret ederek, 75. Yıl Birleşmiş Milletler Gençlik Merkezi Spor Salonunda yapılan test ve ölçümler ile katılım konusunda koordinatörler ve antrenörlerden bilgi aldılar. Çalışmaya, öğrencilerin ilgisi ise oldukça yoğundu.

İl Müdürlüğümüz antrenörlerinin eşliğinde çocukların boyu, kilosu, esnekliği, sıçrama yüksekliği, kulaç uzunluğu ve oturma yüksekliği gibi antropometrik ölçümlerinin yanı sıra sıçrama, çabukluk koşusu, sürat koşusu ve geriye top fırlatma gibi performans ölçümleri gerçekleştirilerek 13.000’e yakın 3. Sınıf öğrencisinin yetenek taramasından geçirilmesi planlanıyor.

nev bandırma