TURHAN ÇÖMEZ GERİ DÖNÜYOR

13 Temmuz 2019 Cumartesi, 11:32
google news takip et mobil
Adalet ve Kalkınma Partisi Eski Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez Türkiye’ye dönüyor.
1 Temmuz 2008 tarihinde Ergenekon soruşturması kapsamında hakkında yakalama emri çıkarılan ancak İngiltere’de dil eğitiminde olduğu için yakalanamayan Çömez 2011 yılında İngiliz hükümetinden 5 yıllık iltica talebinde bulunmuş ve bu talebi onaylanmıştı.
Turhan Çömez sosyal medya hesabından yayınladığı video ile İngiltere’de Türk Büyükelçiliğine girerken görülüyor. Videonun açıklamasına “22. Dönem Balıkesir Milletvekili Dr. Turhan Çömez Cennet Vatanımıza dönüş hazırlıklarına, Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna gelerek başladı.” diyerek Türkiye’ye dönüşün haberini duyurdu.
TURHAN ÇÖMEZ KİMDİR?

Turhan Çömez Genel Cerrahi Uzmanı, Milletvekili, Tıp Doktoru, Siyasetçi İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Genel cerrahi dalında uzmanlık eğitimi gördü. Erzurum 1 Nolu Sağlık Ocağında koruyucu ve halk sağlığı hekimi, Bandırma Devlet Hastanesi Acil Birim hekimi, Vakıf Gureba Hastanesinde genel cerrahi uzmanı olarak çalıştı. Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı özel kalem müdürü ve danışmanı iken, 2002 genel seçimlerinde XXII. Dönem (03.11.2002 – 22.07.2007) Balıkesir Milletvekili seçildi. Parti grubu içinde yaptığı çıkışlarla dikkat çekti, daha sonra partisine ters düşerek muhalif bir tutum takındı. Parti yetkililerine yönelik ağır suçlamaları nedeniyle AK Parti Disiplin Kurulu tarafından 8 Nisan 2008’de partiden ihraç edildi. 1 Temmuz 2008’de Ergenekon adlı örgüt soruşturması kapsamında hakkında yakalama emri çıkarıldı. Ancak İngiltere’de dil eğitimi aldığı için yakalanamadı. Bu kararın ardından İngiliz hükümetine sığınma talebinde bulunan Çömez’e 2011 yılında 5 yıllık iltica statüsü verildi. Dr. Turan Çömez, 1 Eylül 2018’de, Londra’da Türk ve İngiliz hekimlerinin birlikte çalışacağı Özel Sağlık Merkezi kurduğunu açıkladı. 2 Kasım 2018’de ise Çömez’e, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı Parlamentosu tarafından yılın ‘en başarılı doktoru’ ödülü verildi.

Bir önceki yazımız olan ÖNDER: "AŞILI CEVİZ FİDANI YETİŞTİRİCİLİĞİNDE ÖRNEK VE LİDER BİR KONUMDAYIZ" başlıklı makalemizde aşılı ceviz fidanı ve ceviz fidanı hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x