Son Dakika
18 Aralık 2017 Pazartesi

Tüm “Başarım gölgelenmek isteniyor”

13 Eylül 2014 Cumartesi, 09:26

Sosyal Demokrasi Vakfı Genel Sekreteri Mehmet Tüm, gazetecilere yaptığı açıklamada, CHP’nin 5-6 Eylül 2014 tarihleri arasında yapmış olduğu kurultay sonrasında yapılan haberlerle şahsının parti meclisindeki başarısının gölgelenmek istendiğini öne sürdü.
-Hukuki süreç başlattım
Kurultayın hemen sonrasında, yerel seçim öncesinde olduğu gibi özellikle şahsını ve Belediye Başkanı Dursun Mirza’yı hedef alan haberlerin yapıldığının altını çizen Tüm, “Kılıçdaroğlu ve İnce’nin listesinde olmamama rağmen almış olduğum 303 oyu gölgelemek adına “CHP Kongresinde asrın sahtekârlığı” başlıklı, sözüm ona içeriğinde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun listesindeki sadece ve sadece Halit Toraman’ın isminin çıkartılarak onun yerine şahsımın adının konulduğu fotokopi listenin Toroman’ın ifadeleriyle desteklenerek CHP İl Başkanı Muzaffer Mavuk ve benim çalışmalarımı yapan kişiler tarafından dağıtımının yapıldığına ilişkin haberler yayımladı. Bu haber yine bu gazete aracılığı ile Balıkesir geneline ve Ankara’ya servis edilerek bir linç kampanyası başlatıldı. Bir avcı iştahıyla bu haberi yaygınlaştırmak isteyen insanlar topluluğu ortaya çıktı. Onları çok iyi anlıyorum ve bu konuyla ilgili hukuki de başlatmış bulunmaktayım” dedi.
-İradem dışında dağıtıldı

Tüm “ Şunu açıkça ifade etmek isterim ki, bu kongre benim aday olduğum ve kaybettiğim ilk seçimim değil. Kaybetmenin ve kazanmanın ne olduğunu en iyi bilenlerdenim. Bu bilgi bana geldiğinde olaya hemen müdahale ederek bu 25-30 adet olduğunu tahmin ettiğim fotokopi listelerinin toplatılmasını sağladım. 30 yıllık siyasi geçmişi olan, emeği en yüce değer olarak atfeden ve bunun bedellerini en ağır şekilde ödeyen bir siyasetçi olarak iradem dışında dağıtılan, kaynağının kim olduğu belli olmayan ve son derece amatörce hazırlanmış, özellikle sadece ve sadece beni hedef alan dağıtılmış fotokopi listelerinin organizasyonunu yapanların ben de bulunmasından, sorumluların cezalandırılmasından yanayım ve bu işin sonuna kadar takipçisi olacağım” ifadelerini kullandı.
-CHP’yi iktidar yapmak için mücadelemizi sürdüreceğiz
Kurultay sonrası söz konusu listenin yerel basına servis edilerek bunun üzerinden 2015 genel seçimlerine yönelik olarak şahsının üzerinde ahlak dışı bir kampanyanın başlatıldığını öne süren Tüm “Kuşkusuz bu listeyi hazırlayan ve önseçim sonuçlarını hazmedemeyen kaynakla, yerel basına servis eden kaynak aynıdır. Ne yazık ki bu ve benzeri yöntemlerle hareket edenler, mevcut iktidara karşı bir siyasi irade geliştirme başarısını gösterememiş ancak ve ancak parti içerisindeki yol arkadaşlarının önünü anti-demokratik yöntemlerle kesmeyi hedeflemişlerdir. Günden güne güç kaybetmemizin yegâne sebebi kuşkusuz budur. Bundan sonraki süreçte Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapmak için mücadelemizi daha güçlü bir şekilde sürdüreceğiz” dedi.
-Tüm Balıkesir’in adayı gösterilmişti
Hatırlanacağı üzere Sosyal Demokrasi Vakfı Genel Sekreteri Mehmet Tüm, 5-6 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılan kurultay öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanlığında yapılan Parti Meclisi aday belirleme seçimlerinde 46 oydan 36’sını alarak Balıkesir’in Parti Meclisi adayı olmuştu. Tüm, kurultayda 303 oy alarak parti meclisine 55. sıra yedek üye olarak seçilmişti. Tüm, hiçbir listede yer almamasına rağmen Yüksek Disiplin Kuruluna aday olmuş ve 225 oy alarak yedek listeden 2.sıraya gelmişti.

İlkhaber Gazetesi

Bir önceki yazımız olan Kutlu Creative'den Google Bilgilendirmesi başlıklı makalemizde bandırma internet sitesi, bandırma web tasarım ve google arama motoru kayıt hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr