Bandırma Reklam Ajansı
bandirma.com.tr

TOPLUM TARAMA ÇALIŞMASI BAŞLIYOR

15 Haziran 2020 Pazartesi, 10:24
1309006
google news takip et mobil

Sağlık Bakanlığımız ve Türkiye İstatistik Kurumunca Kovid-19 ile mücadele için başlatılan “ Toplum Tarama Çalışması “ kapsamında 13-19 Haziran tarihleri arasında İlçe Sağlık Müdürlüğü Filyasyon Saha Ekiplerince TUİK tarafından rastgele belirlenen adreslere gidilerek kişilerin rızası dahilinde ELİSA testi için kan örneği ve PCR Testi için sürüntü örneği alınacaktır.

Saha ekiplerinin çalışmalarına; İlçe Emniyet Müdürlüğümüz, İlçe Jandarma Komutanlığımız ve Mahalle Muhtarlarımızca gerekli desteğin verilerek vatandaşlarımızın Toplum Tarama Çalışmasına katılımı konusunda bilgilendirilmeler yapılacaktır.

Vatandaşlarımız; İlçe Sağlık Müdürlüğü Filyasyon Saha Ekiplerince TÜİK tarafından rastgele belirlenen hanelere gidilerek yapılan testlerin sonuçlarını bir gün sonra e-Nabız üzerinden öğrenebileceklerdir.

Bu kapsamda, ilçemizde rastgele seçilen bir dairesinin kapısını çalan test ekibimiz, olumlu yanıt alması üzerine çalışmalarına başlayacaktır. TC kimlik numarası ve cep telefon numarası kayıtlarının alınmasının ardından hazırlanan anket soruları yöneltilerek alınan cevaplar, Filyasyon ve İzolasyon Takip Sistemi (FİTAS) mobil uygulamasına kaydedilecektir.

Bir önceki yazımız olan Yeni Sezon İçin Gün Sayıyorlar başlıklı makalemizde açık köklü ceviz fidanı, balıkesir ceviz fidanı firmaları ve bandırma ceviz fidanı hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x