Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

TOPLUM TARAMA ÇALIŞMASI BAŞLIYOR

Sağlık Bakanlığımız ve Türkiye

Sağlık Bakanlığımız ve Türkiye İstatistik Kurumunca Kovid-19 ile mücadele için başlatılan “ Toplum Tarama Çalışması “ kapsamında 13-19 Haziran tarihleri arasında İlçe Sağlık Müdürlüğü Filyasyon Saha Ekiplerince TUİK tarafından rastgele belirlenen adreslere gidilerek kişilerin rızası dahilinde ELİSA testi için kan örneği ve PCR Testi için sürüntü örneği alınacaktır.

Saha ekiplerinin çalışmalarına; İlçe Emniyet Müdürlüğümüz, İlçe Jandarma Komutanlığımız ve Mahalle Muhtarlarımızca gerekli desteğin verilerek vatandaşlarımızın Toplum Tarama Çalışmasına katılımı konusunda bilgilendirilmeler yapılacaktır.

Vatandaşlarımız; İlçe Sağlık Müdürlüğü Filyasyon Saha Ekiplerince TÜİK tarafından rastgele belirlenen hanelere gidilerek yapılan testlerin sonuçlarını bir gün sonra e-Nabız üzerinden öğrenebileceklerdir.

Bu kapsamda, ilçemizde rastgele seçilen bir dairesinin kapısını çalan test ekibimiz, olumlu yanıt alması üzerine çalışmalarına başlayacaktır. TC kimlik numarası ve cep telefon numarası kayıtlarının alınmasının ardından hazırlanan anket soruları yöneltilerek alınan cevaplar, Filyasyon ve İzolasyon Takip Sistemi (FİTAS) mobil uygulamasına kaydedilecektir.

nev bandırma