Bandırma Reklam Ajansı

Ticaret Odası 4. Meslek Komitesinden İstişare Toplantısı

28 Aralık 2019 Cumartesi, 09:51
google news takip et mobil

4. Meslek Komitesinin organizasyonunda 26.12.2019 tarihinde odanın konferans salonunda 4. Meslek Grubu üyelerinin katılımları ile istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Son dönemde inşaat sektöründe yapılan kanuni düzenleme ve yönetmeliklerin görüşülerek, çözüm önerilerinin paylaşıldığı toplantıda, ilgili kanunlar hakkında 4. Meslek Komitesi Başkanı Abbas YAŞAR ve Bandırma Ticaret Odası Meclis Üyesi Ayhan ATİK tarafından bilgilendirme yapıldı.

Meslek Grubu Üyeleri tarafından çözüm aranan sıkıntıların paylaşıldığı “Yapı Müteahhitlerin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması Hakkında Yönetmelik” , “Otopark Yönetmeliği” ve “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun” ile ilgili sorunların ve çözüm önerilerinin belirtildiği dilekçelerin, ilgili kurumlara gönderilmesine karar verildi.

Toplantıda başlıca yaşanan sorunlar olarak, H sınıfı belgeye sahip müteahhitler için belirlenen 1000 m² alan uygulaması, riskli yapılarda istenen teminat mektuplarının getirdiği maliyetler ve otopark yönetmeliğinin sadece geniş parsel alanlarında değil tüm parsellerde uygulanacak olması belirtildi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizde aşılı ceviz fidanı ve ceviz fidanı hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x