Ticaret Borsası’ndan Cumhuriyet’in 96. Yılında Anlamlı Anıt

29 Ekim 2019 Salı, 10:44
google news takip et mobil

Cumhuriyetin 96. Yılında anlamlı Anıt Ticaret Borsası’nda yerini aldı.

Bandırma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yapmış olduğu Atatürk silüeti Ticaret Borsası’nda. Borsanın çalışmaları ve girişimleri sonucunda Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve Bandırma Kaymakamlığı’na yapılan başvurular sonucunda Sanat Okulunun öğrencileri tarafından yapılan Atatürk siluetinin önceki günlerde borsanın bahçesinde yapılması tasarlanan anıt için verilmesi ile birlikte yeniden düzenlenerek hizmet binasının bahçesinde sergilenmeye başlandı. Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek ve Genel Sekreter Ertunç İşbay’ın çalışmaları ile yenilenen Anıt’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gibi özel bir günde açılışı yapıldı.

Ticaret Borsası “Anıt’ın Borsaya kazandırılmasında emeği geçen silüeti yapan zamanın sanat okulu öğrencilerine, Bandırma Kaymakamı Sayın Günhan Yazar’a, Bandırma Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan’a ve Can-El Münip Çoker Madencilik A.Ş. şükranlarımızı sunarız.” dedi.

Borsanın Meclis Üyelerinin katılımlarıyla açılan Anıt’ın açılış kurdelesini Borsanın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin, Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek, Meclis Başkan Yardımcısı Hayri Çelik, Başkan Yardımcısı Muzaffer Zengin ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ahmet Turan kesti.

Bir önceki yazımız olan 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi Yapıldı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x