Solar Lamba Fiyatları Çok Pahalı mıdır?

08 Aralık 2016 Perşembe, 09:50

Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde birçok alanda yenilik geldi. Yeniliklerden bir tanesi de enerji üretimi alanında. Önceden sadece uzay yolculuklarında işe yarayan güneş enerjisi şimdi hayatımızın her alanına girmiş durumda. Evde, okulda, işte veya çevrede her alanda temiz enerji kullanılarak üretilen elektriği görmek mümkün. Evlere kurulan sistemler vasıtasıyla herhangi bir şebekeye bağlı olmaksızın elektrik tüketmek mümkün. Böylelikle insanlar elektriğin o çok yüklü faturalarından kurtuluyorlar. Çok yakın bir gelecekte kendi elektriğini kendi üreten binalarla bir arada olacağız. Peki, güneş enerjisinin en fazla kullanıldığı alanlar nerelerdir? Tabi ki güneşten elde edilen temiz enerji aydınlatma ihtiyacını gidermek amacıyla çok fazla kullanılıyor. Aydınlatma için solar lambalar kullanılıyor. Peki, solar lamba fiyatları çok pahalı mı? Bu yazımızda genel olarak buna cevap arayacağız.

Solar Lamba Çeşitleri Nelerdir?

Tüm alanlarda ve tüm ürünlerde olduğu gibi gelişen ülkemizde solar lamba çeşitliliği de çok fazladır. Haliyle solar lamba fiyatları da bu çeşitliliğe paralel olarak değişiklik göstermektedir. Değişik boyutlarda ve şekillerde her türlü ihtiyaca hitap eden çeşitli solar lambalar bulunmaktadır. Ancak solar lamba fiyatları genel itibariyle, kullandığı teknoloji ve yaptığı işler düşünülürse, uygundur. Tuğla şeklinde, direk şeklinde, askılı mıknatıslı şeklinde, gömme gibi birçok şekilde solar lambalar mevcuttur. Tabi çeşidine göre de solar lamba fiyatları değişiklik göstermektedir.

Solar Lamba Kullanım Alanları Nerelerdir?

Solar lamba fiyatları konusunu bitirdiğimize göre bu lambaların nerelerde kullanıldığına değinebiliriz. Solar lambaların en fazla kullanıldığı yerler tabi ki bahçelerdir. Bahçelerde sahip oldukları otonom özellikleri ile ışığa ihtiyacımız olduğu her vakit solar lambalar çalışmaktadırlar. Üstelik bunun için herhangi bir açma kapamaya ihtiyaçları yoktur. Güneş batınca kendi kendine açılan lambalar güneşin doğuşuyla beraber kendini kapatmaktadırlar. Bahçelerde, parklarda, kamu binalarının çevresinde, yollar ve caddelerde yani güneş ışığı alan her yerde kullanılabilirler. Böylelikle hem elektrikten tasarruf ederiz hem de buraların aydınlatılması için gereken masraftan kurtuluruz. Kamu alanlarının aydınlatılması için çok büyük masraflar harcanmaktadır. Direklerin dikilmesi, tesisatın döşenmesi, şebekeye bağlanması gibi birçok masraftan bu solar lambalar sayesinde kurtuluruz.

Solar Lambalar Kapalı Alanda Kullanılabilir mi?

Solar lambalar birçok açık alanda kullanılabilir demiştik. Peki, bu lambaları biz kapalı alanda kullanabilir miyiz? Bu soruya çok rahat bir şekilde evet diyebiliriz. Çünkü solar lambanın açık alanda bulunma gibi bir zorunluluğu yoktur. Sadece üzerine bulunan solar panelin açıkta bulunması yeterlidir. Solar paneller camlara veya çatılara yerleştirilerek de kapalı alanlar solar teknoloji ile çok rahat bir şekilde aydınlatılabilir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

proje-bandirmacomtr