Sms ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ? | Bandirma.com.tr

30 Kasım 2023 - 06:35

Sms ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Sms ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?
Son Güncelleme :

29 Ocak 2021 - 17:37

821
google haberler

Sms ile kredi başvurusu için bankaların sms bankacılığı sistemleri bulunmaktadır. Bu sistemlerden yararlanarak kredi başvurunuzu gerçekleştirilebilir olumlu ya da olumsuz sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Sms ile başvurabileceğiniz kredi türü ihtiyaç kredileridir. Bazı bankaların ev ve taşıt için ön onaylı  sms başvuruları olmasının yanı sıra bu krediler ipotek işlemi gerektiği için sms ile işlemler tercih edilmemektedir.

Sms kredi başvurularında alabileceğiniz kredi limitleri bankalara göre farklılık göstermektedir. Bankalarda genel olarak 10.000 ile 50.000 TL arasında limit uygulanmaktadır. Alabileceğiniz kredi tutarı kayıtlı aylık gelir miktarınıza göre belirlenmektedir.

Günümüzde internet bankacılığının artmasıyla azalan sms ile kredi başvuruları hala devam etmektedir. Kredi kullanmak istediğiniz bankanın sms başvuru numarasını öğrenerek gerekli bilgilerini doğru yazarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığınız başvuru sonucunda bilgileriniz kontrol edilerek ve kredi notunuz incelenerek size geri dönüş yapılacaktır. Olumlu bir sonuç alınması durumunda bankanın istediği adımları uygulayarak kredinizi dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Kredi notunuz, bankaların kredi başvurularında dikkate aldıkları bir konudur. Kredi notu 1 ile 1900 puan arasında oluşmaktadır. Kredi notu 1500 ile 1900 puan arasında olanlar, kayıtlı bir gelirleri gözüktüğü takdirde sms ile kredi başvurusundan olumlu sonuç almaktadırlar. Eğer kredi notunuz 0 ile 1099 arasında ise riskli müşteri profilinde olduğunuzdan krediniz onaylanmayacaktır. Orta riskli müşteri grubu ise 1100 ile 1499 puan arasındaki müşterilerdir. Orta riskteki müşteriler çalışma durumları ve maaş bilgileri göz önünde bulundurularak değerlendirme sonucunda yanıt alırlar.

Sms ile kredi başvurularından olumlu sonuç almanız ön onay niteliğindedir. Sms ile gönderdiğiniz bilgilere göre kredi notunuz otomatik olarak değerlendirilmektedir. Sms ile kredi başvurusunda onay almanıza rağmen bankadan kredi alamayabilirsiniz. Aylık gelirin kanıtlanmaması ya da gerçek aylık gelirinizin daha fazla miktarda söylenmesi kredinizin onaylanmamasına sebep olabilmektedir. Kredi hesaplama hakkında https://www.iyipara.org/ sayfasından da detaylı bilgi alabilirsiniz.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x