Son Dakika
16 Aralık 2017 Cumartesi

Şirketlere KEP Zorunluluğu

15 Eylül 2014 Pazartesi, 23:03

Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı, anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlerin kayıtlı elektronik posta almasının yasal zorunluluk haline geldiğini söyledi.

Kılkışlı “6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 18.inci maddesi gereği tacirler arasında, diğer tarafı temerrüde düşürmeye, sözleşmeyi feshe, sözleşmeden dönmeye ilişkin ihbarlar veya ihtarlar noter aracılığıyla, taahhütlü mektupla, telgrafla veya güvenli elektronik imza kullanılarak kayıtlı elektronik posta sistemi ile yapılacağı bildirilmiştir. Kanunda belirtildiği üzere ve Elektronik Tebligat Yönetmeliği’nin 7/1 maddesi hükmü uyarınca anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler için tebligatın elektronik ortamda yapılması zorunlu hale gelmiştir. Bunların dışında kalan tüzel kişilerle gerçek kişilerin sistemden yararlanabilmeleri isteğe bağlı duruma gelmiştir. Ancak kayıtlı elektronik posta gönderebilmek için elektronik imza sahibi olmak da gerekmektedir. Üyelerimizin herhangi bir cezai müeyyideye maruz kalmadan anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlerin kayıtlı elektronik posta (KEP ) almaları gerekmektedir “dedi.

Bir önceki yazımız olan Ceviz Fidanı Satışı Başlıyor başlıklı makalemizde bandırma ceviz fidanı, ceviz fidanı göz aşı ve göz aşı hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr