Shrink Paketleme Sistemleri

29 Nisan 2017 Cumartesi, 15:01

Shrink Paketleme Sistemleri

Otomasyon sistemlerinde özellikle üretimin son evresinde ürünler paketlenerek uzun süreli kullanıma sunulur. Bu aşamada kullanılan en etkili yöntemlerden bir tanesi shrink paketleme olmaktadır. Shrink paketleme, sağladığı avantajlar sayesinde bugüne kadar otomasyon sistemlerinin vazgeçilmez bölümlerinden bir tanesi olmayı başarmıştır. Paketlemenin ekonomik, uygun ve aynı zamanda sorunsuz bir şekilde kullanılması pek çok fabrikada shrink sistemlerinin kullanılmasını sağlamıştır. Bu sistemlerdeki temel prensip, ürünün hava almadan dışarı ile temasının kesilmesi ve tüketiciye ulaşana kadar hiçbir şekilde açılmamasıdır. Shrink makinası, sağladığı hizmetlerle seri üretimde ambalajlamaya yeni bir boyut getirmektedir. Kapsamlı şekilde shrink makinalarının nasıl çalıştığına ve özelliklerine Maripak.com’un shrink makinası sayfasından ulaşabilirsiniz. Bunun başarılması sayesinde ise hem kullanıcılar tarafından bu sistemler daha çok tercih edilmekte, hem de üretim sorunsuz bir şekilde tamamlanabilir.

Shrink Makine İşlemleri

Shrink makine sistemlerinde özellikle paketleme aşamasında farklı işlemler yapılır. Öncelikli olarak ürünün tamamen sarılması, ardından ısı sistemi uygulanarak bu kapatıcı malzemenin ürünü tamamen çevrelemesi hedeflenir. Böylece hiçbir şekilde hava almayan ürün, uzun süre boyunca rafta kalabilmektedir.

Paketlemenin özellikle gıda maddelerinde zorunluluğu vardır ve üreticinin paketlediği ürünler sayesinde güven sağlaması ve ürünlerin güvenilir bir şekilde kullanılması da mümkün olmaktadır. Bu açıdan herhangi bir sorun yaşamak istemeyen, kullanıcıların üreticilerin mutlaka üretim aşamasında paketlemeyi uygun bir şekilde yapması gerekecektir. Dünya genelinde pek çok farklı paketleme sistemi olsa da ön plana çıkan shrink farklı ürünler için uygun yapısıyla işleri kolaylaştırmaktadır. Öyle ki farklı versiyonları bulunan makineler, pek çok farklı ürünün paketlenmesinde yeterlidir. Böylece kişiler işlerine uygun olarak bir makine modelini tercih ederek ihtiyacını karşılayabilmektedir.

Paketlemenin sağladığı avantajlar oldukça fazladır. Ürünün tüketiciye ulaşacağı süreye kadar hiçbir şekilde el değmeyecek olması ve kapalı bir şekilde kalması satışları arttıran en önemli unsurlardan bir tanesidir. Aynı zamanda dışarı ile bağı tamamen kapanan ürünün bozulması gibi bir durum da söz konusu değildir. Böylece iyi bir şekilde paketlenen ürünlerin, raf ömrü de artmaktadır. Bu da üretim yapan firmalar için ekonomik anlamda kazanç sağlamaktadır. Tüm avantajları göz önünde bulundurulduğunda shrink paketleme sistemleri cazip bir fırsat yaratmaktadır. Bu fırsattan yararlanan işletmeler, ürünlerini daha iyi bir şekilde sunma şansına sahiptir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr