Sertleşme Sorunlarının Tedavisi Artık Mümkün | Bandirma.com.tr

30 Kasım 2023 - 06:55

Sertleşme Sorunlarının Tedavisi Artık Mümkün

Sertleşme Sorunlarının Tedavisi Artık Mümkün
Son Güncelleme :

18 Ocak 2021 - 11:02

941
google haberler

Tıpta Erektil Disfonksiyon ve ya İmpotans olarak adlandırılan, halk arasında ise sertleşmeme sorunu, iktidarsızlık ve ya ereksiyon bozukluğu olarak ifade edilen sertleşme sorunu; Peniste, cinsel birleşmenin başlaması ve devam etmesi için gereken ve ya istenilen derecede sertlik oluşturamama durumudur.

Sertleşme sorunu Fiziksel (Somatik-Organik) nedenler ve Psikolojik nedenlere bağlı olabilir. Erken yaş grubunda (20-30 yaş arası) genellikle neden sadece psikojenik olmasına rağmen, orta ve ileri yaş grubunda fiziksel ve psikojenik nedenler bir arada bulunmaktadır.

Fiziksel (Somatik – Organik) Nedenler

Damarsal Sorunlar
Nörolojik Sorunlar
İlaçlara Bağlı Sorunlar
Santral Sinir Sitemi Üzerinden Etkili Sorunlar
Hormonal Kaynaklı Sorunlar
Yapısal Bozukluklar

Psikojenik Nedenler

Stres
Anksiyete (Kaygı, Korku)
Depresyon (Mutsuzluk, Umutsuzluk)

SERTLEŞME SORUNUNUN TEDAVİSİ

6 – 12 Seans Tedavi İle %60 – %70 Kalıcı Sonuç!
(Ağrısız, Cerrahi Olmayan ve Yan Etkisiz İşlemler İle…)

1. ESWT (ŞOK DALGA TEDAVİSİ)

Acustik (Sonik) Dalga Tedavisi’dir. Ultrasonik ses dalgaları peniste daralan damarların acılmasına yardımcı olmanın yanısıra, yeni damar oluşumunu da tetikler.

Daralmış atherosclerotik damarların (Kalsiyum Tortularının) kırılması ile vücudun bu plakları temizlenmesine olanak sağlanır. ENOS, VEGF ve PCNA (Proliferating Cell Nuclear Antigen) gibi faktörler de yeni damar oluşumunu tetikleyen peptillerdir.

Yan etkisi yoktur. Ağrısız, yaklaşık 30 dakika süren bir yöntemdir. İşlem, penise sürülen ultrason jeli aracılığıyla cihaz başlığının temas ettirilerek atış yapma şeklindedir. Deneyimli bir hekim tarafından doğru anatomik bölgeye, doğru açı ve yeterli basınç oluşturarak yapılan çalışma sertleşme sorunu ve erken boşalma tedavisinde etkilidir.

2. PRP (PSHOT)

(PRP 2004 yılından beri özellikle ortopedi ve estetik sektöründe kullanılan bir tedavi yöntemidir. Özellikle son 10 yılda Androloji alanında penis uygulamaları ile Pshot adını almıştır.) Platelet Rich Plazma (Trombositten Zengin Plazma) adı verilen yöntemde, kişiden alınan yaklaşık 10 cc kanın santrifüj cihazı ile çevrilerek içerisinde bulunan Trombositlerin(plateletlerin) belirli bir bölümde yoğunlaştırılmasi sağlanır. İçerisinde Growth Hormonu (Büyüme Hormonu) ,bazı aminoasit ve eser elementler içeren bu trombositlerden zengin plazmanın, dokuya enjekte edilmesiyle dokuda yeni damar oluşumu tetiklenir ve vücudun yapmış olduğu anjiogenez-neovasculasizyona yardımcı olunur.

3. PENİL KÖK HÜCRE (STEM CELL)

Yağ dokusundan alınan Lipoid dokuların içindeki kök hücreden zengin kısmın penis cavernos dokularına enjekte edilmesi yöntemidir.

Yağ dokusu kemik iliğinden 1000 kat daha zengin kök hücre içermektedir. Doğru teknikler ile ayrıştırılan bu kök hücrelerin penise enjeksiyonu ile sinuzoid, trabeküler ve damar ağı yapısından oluşan peniste, yeni stromal yapıların oluşumunu sağlayan bir yöntemdir.

4. GELENEKSEL TIP UYGULAMALARI

Penil Ozon

Vücut ozon tedavisi (ozon hemoterapi)’nden farklı olarak, penil ozon; sertleşme sorunu tedavisi için kullanılan penise yapılan lokal ozon enjeksiyonunu ifade eder. Dokuya verilen Ozon (O3), verildikten kısa süre sonra O2 (oksijen) ve O- (Süperoksit)’e dönüşür.

Özellikle peniste neovaskülerizasyon (yeni damar) oluşumu için gerekli en önemli maddelerden biri olan oksijenin dokuda artması ile dokunun anjiyogenez (damar gelişimi) yeteneği çok daha artmış olur. Peniste yeni damar oluşumunun artması da penis sinuzoitlerine gelen kan akımını arttırması yoluyla sertleşmeyi arttırır. Peniste bu yeni damar oluşumu sertleşme sorunu tedavisi yanı sıra penis hacminde de artışa neden olur.

Oluşan Süperoksit ise doku antioksidan seviyesini indirek arttırması ve doku perfüzyonunu arttırması yoluyla yine yeni damar oluşumuna (neovaskülerizasyon) yardımcı olur.

Penil Kupa (Pompa)
Penil Hirudoterapi
Penil Mezoterapi
Vücut Ozon
Bel Vücut Kupa (Hacamat)
Bel Vücut Hirudoterapi (Tıbbi Sülük)
Vitamin Serum

5. AKUPUNKTUR PSİKOTERAPİ

Sertleşme sorununa neden olan psikojenik duygu durumları, akupunktur ile birlikte yapılan psikoterapiler ile çok daha başarılı tedavi edilmektedir. Vücudumuzda psikolojik durumumuza yön veren hormonlar bulunmaktadır. Örneğin kortizon hormon miktarımız yüksekken gereksiz ve nedensiz kaygı hissetmemiz gibi seratonin hormonumuz düşükken ise yine nedensiz olarak hüzünlü hissedebiliriz. Bu yüzden tüm hormonlarımızı deyim yerindeyse fabrika ayarlarına çeviren akupunktur ile birlikte yapılan psikoterapiler daha başarılı sonuçlar vermektedir.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x