SEO Yaparken Ufak Ama Ehemmiyetli Birkaç Nokta | Bandirma.com.tr

6 Aralık 2023 - 21:25

SEO Yaparken Ufak Ama Ehemmiyetli Birkaç Nokta

SEO Yaparken Ufak Ama Ehemmiyetli Birkaç Nokta
Son Güncelleme :

11 Aralık 2020 - 15:14

2.759
google haberler

SEO dediğimiz olayın web site sahipleri için ne kadar kıymetli olduğu konusunda herkes hemfikirdir. Peki, SEO yaparken ayrıntılardan haberimiz var mı? SEO dediğimiz olay sadece tasarım ve içerikten mi ibaret zannediyorsunuz? Tabi ki çok daha fazlası gerekiyor eğer sitemizi güzel bir yerlere taşımak istiyorsanız. Bu yazımızda bu dikkat edilmesi gerek ufak ayrıntılara değineceğiz.

Web Sayfanızın Alt Yapısını Optimize Etmelisiniz

Ana hatlar siteden siteye değişkenlik gösterebilir. Hatta yan çubukların ve gezinti elementlerinin web site içerisindeki konumları da aynı şekilde değişkenlik gösterebilir. Ancak asıl çekirdek kodlamanın durumuna geldiğimizde sitenin sahip olduğu içeriğini body etiketine mümkün olduğu kadar kısa tutmamız gerekiyor. Footer dediğimiz altlıklar sitenizdeki diğer içeriklere ziyaretçiyi çekebilmek için kullanabileceğim mükemmel alanlardır. Alttık kısımlarını kesinlikle görmezden gelemeyiz. Son yazdığımız yazılara bu altlıklar üzerinden yönlendirme yapabilirsiniz. Ancak altlık kısmını da link vereceğim diye linke boğmaktan sakının.

Web Sitenizde Linkler Verip Ziyaretçileri Yönlendirin

Sitenizdeki sayfalarda link barındırmak önemli bir konudur. Eğer sitenizdeki içerik az ise sayfalarınızı gezinti çubuğu üzerinden link vererek ziyaretçileri yönlendirebilirsiniz. Ancak çok fazla içeriğe sahipse sayfanız o zaman yapmanız gereken şey içeriğinizi kategorize etmek ve kategori başlıklarını gezinti çubuğundan link vererek paylaşmak olacaktır. İster bu şekilde ister başka şekilde yapın ama mutlaka yapın. Sitenizdeki sayfaların linkler aracılığıyla birbirine bağlandığından emin olun. Örnek verecek olursak sitenizde çok fazla okunan ve ziyaretçilerin ilgisini çeken yazıları bir kutu haline getirip sitenizin bütün sayfalarından çıkmak üzere yayınlayabilirsiniz. Bu şekilde hem site için linklemeyi yaptığınız gibi web sayfanıza gelen ziyaretçileri en popüler yazılarınıza yönlendirerek ziyaretçileri sitenizde tutmuş olursunuz. Bu şekilde ziyaretçiler sitenizi daha çok beğenir ve sitenizden çıksalar bile daha sonra da ziyaret etme olasılıkları artar.

Sizinle Aynı Kategorideki Sitelerden Link Alın

Bu sitenizin yayılması için çok önemli bir adımdır ve doğru bir şekilde yapılması için size baya bir zaman harcatacaktır. Sitenizin diğer sitelerde link alması çok kıymetlidir. Zira Google buna çok fazla önem verir. Bunun için sizde tanıtım yazısı sipariş verebilir değeri yüksek sitelerden link alabilirsiniz. Eğer birçok site sizin sitenizden link veriyorsa bu sizin siteniz tanıtılmaya değer demektir. Ancak bu çok uzun ve zorlu bir süreçtir. Hatta bu sürecin sonu bile yoktur. Bunu sürdürülebilir yapmak istiyorsanız sitenizde sürekli olarak kaliteli içerik paylaşmalısınız. Eğer sitenizde üzerinden sürekli olarak kaliteli içerik paylaşırsanız bir süre sonra insanlar sizi keşfedecek ve kendi sitelerinden sitenizin linkini vermeye başlayacaktır. Ancak bu iş için hilekar yöntemlere başvurmaktan kaçınmanız gerekmektedir.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x