Son Dakika
25 Kasım 2017 Cumartesi

SEO HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKLİ HER ŞEY

31 Mart 2017 Cuma, 11:59

Dijital pazarlama alanında önemli artıları olan işlemlerin başında gelen SEO, son derece gereklidir. Arama motorlarında internet sitesinin çok daha yukarılarda çıkmasını sağlamanın yanı sıra, önemli hizmetlerde sağlayana SEO uygulaması, alınmasında büyük yararlar vardır. SEO nedir sorusunun sıklıkla sorulduğu günümüzde birtakım isimlendirmeler kullanılmaktadır. Search Engine Optimization olarak yapılan açılımının Türkçesi arama motorları optimizasyonudur. Kısaca özetlemek gerekirse sahip olunan sitenin arama motorlarında çok daha kolay bir şekilde bulunabilmesini sağlamak için yapılan birtakım işlemler ve metotları kapsamaktadır. Bunun içinde son derece gereklidir. Bilhassa sahip olunması istenen internet sitesinin önemli bir işleve sahip olmasının istenmesi durumunda mutlaka profesyonel anlamda bir SEO yardımı alınmalıdır. Aksi halde sitenin gelişme göstermesi çok zor olduğu gibi uzun süreli de olacaktır. Kurumsal firmalar aracılığı ile alınan hizmetlerin uygulayıcısı SEO uzmanı olarak tanımlanmaktadır. SEO uzmanları, çalıştıkları site üzerinde birtakım bulgular ve araştırmalar yaparak doğru raporları ortaya koymaktadır. Bunun sonrasında ise uygulamaya geçiş başlamaktadır. Sitenin tasarımı, içeriği ve algoritma düzeneği tam anlamıyla SEO kuralları göre şekillendirilmektedir.

SEO çalışmaları konusunda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olan kişiler tarafından yapılan bu işlemler iki ana koldan yürütülmektedir. Öncelikle site içi optimizasyonlar yapılmaktadır. SEO uzmanı tarafından yazılan özgün ve kaliteli içerikler SEO kurallarına göre hazırlanarak siteye konulmaktadır. Bunun dışında Etiketleme işlemleri de yine arama motorlarının sahip olduğu sıralama algoritmasına göre yapılmaktadır. Çünkü oldukça karışık olan bu sistem tarafından ilgi çekmek için kurala uygun olması gereklidir. Ayrıca anahtar kelimelerde yine buna göre koyulmaktadır. Sitede en çok aranan anahtar kelimelerin yazılarda yer alması da bir başka SEO örneği olmaktadır. SEO nedir sorusuna verilecek cevaplardan bir tanesi de reklamdır. Bilinmektedir ki sitenin her alanda tanıtılması ziyaretçi sayısını doğrudan arttıran hususların başında gelmektedir. Bundan dolayı da başta farklı internet siteleri olmak üzere site hakkında yazılar konulmaktadır. Forum ve bloglarında bu alanda kullanılması çoğunlukla tercih edilmektedir. Ayrıca sosyal medya platformlarının da etkili bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

Seo çalışmaları konusundan bilinmesi gereken başlıca konulardan bir tanesi de işlem süresidir. İyi bir ziyaretçi trafiğine sahip internet sitesi elde etmek için alınacak SEO hizmetleri çok daha uzun süreli olmalıdır. Kısa vadeli işlemlerin etkisi olsa da belli bir sınırda kalacaktır. Ayrıca kaliteli firmalar tarafından alınması SEO işlemlerinin çok daha hatasız olmasını sağlamaktadır. Aksi halde Google tarafından cezalar alınmasına neden olunması da büyük ihtimaldir. Google gibi arama motorlarının sahip olduğu robotların ilgisinin çekilebilmesi hızlı oranda ziyaretçi sayısının artmasıyla doğru orantılıdır. Bu gibi durumlarda sitenin ön plana çıkması da mümkündür. Seo nedir sorusunun cevabı olarak sunulan hizmetler bu şekilde olmakla birlikte yapılacak basit işlemler ile de trafik durumunun artması mümkündür.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr