Son Dakika
23 Şubat 2020 Pazar
grand serenay hotel bandırma

Sekizinci Gönüllü Polonya’ya Gidiyor

04 Ekim 2019 Cuma, 11:39

Bandırma Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Bandırma Belediyesi Avrupa Gönüllü Hizmet Ofisi, 8. Gönüllüsü Barış Budak’ı Polonya’ya gönderiyor.

Polonya’nın Oswiecim kentinde “Szkol Ekonomiczno – Gastronomicznych w Oswiecimiu” Lisesinde 10 ay süreyle eğitmenlik yapacak gönüllümüz, Polonyalı gençlere, Türk kültürünü, dilini, yemeklerini, müziklerini ve tarihini tanıtacak. Proje kapsamında gönüllümüze Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen gençler eşlik edecek.

Projeye gitmeden önce Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’u makamında ziyaret eden Barış Budak, gideceği sosyal sorumluluk projesi hakkında bilgiler verdi.

Proje öncesi kendisini ziyaret eden Barış Budak’a teşekkür ederek sözlerine başlayan Başkanımız Av. Tolga Tosun: “Bandırma Belediyesi olarak gençlerimizin yurt dışına gitmesini destekliyor ve onları bu konuda cesaretlendiriyoruz. Gençlerimizin ufuklarının açılması, farklı diller öğrenmeleri, farklı kültürler hakkında bilgi sahibi olmaları, kendilerini geliştirmeleri ve yeni bir bakış açısına sahip olmaları bakımından yurtdışına çıkmalarını çok önemsiyorum. Biz de belediyemiz bünyesinde bulunan Avrupa Gönüllü Hizmet Ofisi’ne başvuran gençlerimizi yurtdışına çıkmak ve yurt dışında gönüllü sosyal projelerde nasıl yer alabilecekleri konusunda ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyor ve gençlerimizi yurt dışı konusunda destekliyoruz. Ben gençlerimizin yurtdışında edindiği bilgi birikim ve tecrübelerinin ülkemizin daha iyi şartlarda gelişip kalkınmasına fayda sağlayacağına inanıyorum. Barış kardeşimize nazik ziyaretleri için ve önemli bir sosyal sorumluluk projesinde yer aldığı için teşekkür ediyor, Ülkemizi Poloanya da en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Bir önceki yazımız olan CHP'li Ahmet Akın: "Pahalı Enerjinin Sürdürülebilirliği Yok" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x