Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Şekerci 8 Mart’ı Çiçeklerle Kutladı

08 Mart 2014 Cumartesi, 15:15

SEKERCI-GUL-2AK Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Recep Şekerci, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Bandırma’lı bayanlarla buluştu. Kadınlarımızın sosyal ve siyasal yaşama etkin olarak katılımının, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmanın en önemli göstergelerinden olduğunu belirtti.

Şekerci “Kurtuluş mücadelemizde vatanımızın bağımsızlığı için erkeklerle birlikte cepheden cepheye koşan Türk kadını, Cumhuriyetimizin kurulmasıyla birlikte, sosyal yaşamda hak ettiği yerini aldı. Türk kadını tarih boyunca daima vefakâr ve cefakâr olmuştur. Modern Türkiye’de artık kadınlarımız  tüm sektörlerde önemli görevler üstlenmiş, yeni Türkiye’nin modernizasyonunda söz sahibi olmuşlardır” dedi

-Belediye bünyesinde Kadınlara yönelik BAKDEM birimini kuracağız

Şekerci devamında;” kadınlarımızın özellikle yeni Bandırmamızın inşasında daha sosyal hale gelmesi için belediye bünyesinde kuracağımız “BAKDEM”  ile daha fazla söz hakkı olmasını sağlayacağız. Proje kapsamında Bandırma Aile Koruma ve Destek Merkezini kurarak aile içi her türlü mali, sosyoloji, psikolojik, çalışan annelere yönelik,  Kreş ve Gündüz Bakım  Evini de içerecek bir yapıda çalıştıracağız. Bu birimin yönetimini de tamamen bayanlardan oluşturacağız, sevk ve idaresi bayanlarımızın elinde olacak” şeklinde konuştu.

Öte yandan Şekerci Bandırma’da  8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği kapsamında   3.000  mektup, 4.000  karanfil, 7.000 broşür ile belediye başkanı olması durumunda bayanlarla ilgili projelerini anlatır tanıtım çalışmalarını sürdürdü.

0487

 

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

proje-bandirmacomtr