Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

“31 Mart’ta makamımız, “Bandırma sokakları olacak””

25 Şubat 2014 Salı, 18:58

Bandırma Ak Parti Belediye Başkan adayı Recep Şekerci yerel seçimler çalışmalarına Bandırma’nın Misakça ve Şirinçavuş köylerinde yaptığı ziyaretlerle devam etti. Kalabalık bir araç konvoyu ile köylere giren Şekerci ziyaret ettiği köylerde vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Vatandaşlarla birebir ilgilenen Şekerci,”Bandırma’ya 5 yıl boyunca en ufak faydası dahi dokunmayanlar, reklam panolarında kapalı pazar yerini ancak 5 yılda projelendirebildiklerini itiraf etmişlerdir. Sanırım bu projeyi Bandırmalı’nın yollarını satarak kazandıkları paralar ile yapacaklar diyen Şekerci konuşmasında “ 97 trilyon para ile tek bir kalıcı eser dikemeyen, tek bir proje ortaya koyamayanlar, kendilerine ve yardımcılarına üst düzey makam aracı alırken Bandırmalı’ya 54 gün susuzluğu reva görenler, bugün sizden 5 yılda ancak animasyon projelerini çizdirdikleri pazar yeri için oy talep ediyorlar. Satmadık kazandırdık diyenlere sesleniyorum, Otopark kisvesi altında sattığınız Bandırma’nın tüm cadde ve sokaklarını nereye sokacaksınız” dedi

Katı atık adına tahsil ettiğiniz paraları vatandaşa iade edin

Şekerci konuşmasına “Bugün seçim kitapçıklarında hiçbir şey satmadıkları ile övünen zihniyetin sattıkları arsaların belgeleri var. Katı atık tesisi yapacağız diye milletin zaten çok pahalıya kullandıkları su için faturalara 8 TL pay ekleyerek vatandaştan yaklaşık bir trilyon (eski parayla) topladınız bu paraları vatandaşa iade edin. Sizlere söz veriyorum Bandırma’da “kurdele keserek” , “muzdan projelerle”, ” animasyon projelerle”, ” yağlı boya sergilerinde” poz verme belediyeciliği 30 Mart sizlerin desteği ile bitireceğiz ve bu alışkanlıkları tarihe gömeceğiz” dedi.

31 Mart’ta makamımız, “Bandırma sokakları olacak”

Devamında Şekerci “Bandırma’ya 5 yılı kaybettirenlere buradan sesleniyorum. Beş yıl boyunca makamınızda yan gelip yattınız, Biz göreve geldiğimizde 5 sene belediye binasına girmeden sokak sokak, köy köy çalışmamız gerekiyor. Mazbatamızı alır almaz kendimizi Bandırma’nın sokaklarına atacağız. Çünkü Bandırma’ya bir sözümüz var, kaybedilen 5 yılla beraber, 5 yılda 10 yıllık hizmet üreterek bu açığı kapatacağız” dedi.

Çılgın projeler beklemiyoruz “ayağına gelen vatandaşı ağlatma yeter”

Şekerci konuşmasında “Bandırmalı kimin seçimden sonra ne yapacağını hangi başarılara imza atacağını biliyor, anlıyor. Büyük projeler sadece vizyon işi değildir aynı zamanda çalışkanlık da gerektirir. “Kurdele kesmekten” Bandırma’ya hizmet etmeye, çivi çakmaya vakit bulamayanlar kokteyllerden kafalarını kaldırıp mesaiye de gelemezler. Bandırmalı Bandırma’yı emin ellere emanet etmeli çünkü en büyük kayıp zaman kaybıdır.

Seçimi kazanamazsa gidecek yeri olmayanların telaşını anlıyorum. Animasyon projeler çizmeyi ve tabela belediyeciliği yapmayı bırak bari ayağına kadar gelen yaşlı teyzeleri ağlatma” dedi.

Büyükşehir yasası devrim niteliğindedir.

Büyükşehir yasasının Bandırma, çevre ilçeler ve Balıkesir için Türkiye Cumhuriyetinin idari yönetimi açısından devrim niteliği taşıdığını dile getiren Şekerci: ” Balıkesir İl Özel idaresinin bütün yetkileri ve imkânları büyükşehir belediye meclisine devredildi. Bu yasa her canlının nefes aldığı ücra köşelere hizmetin gitmesi demektir. Merkezi yönetim yerellik yönetimlere daha hızlı ve etkin hizmet edebilmek için yetki devri yapmış ve bürokrasiye ve hantal yapıya dur demiş, gerçek anlamda inşa etmiştir. Seçilmişleri atanmışların yönetmesine son vermiştir. Bu yasa ile devletin sırtında kambur olan ve vatandaşın kabusu olan il özel idareleri tarihe karışmış düalist yapıdan vazgeçilmiş doğrudan yönetim ilkesi getirilmiştir. Vatandaş artık muhatabını bilmektedir” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

proje-bandirmacomtr