SARI’DAN TV’YE BİLE ÇIKAN ÖRNEK PROJEYİ KALDIRMA TALEBİ

17 Nisan 2020 Cuma, 14:12
ERDEK DEZENFEKTE
google news takip et mobil

CHP’li Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın AK Partili Meclis Üyesi Ceyhun Mırız tarafından korona virüs ile mücadele kapsamında Havuzlu Meydana kurulan dezenfektan tünelinin kaldırılacağını açıklaması ilçede polemik konusu oldu.

-Birbirlerinden haberi yok
Mırız, dezenfekten tünelinin 16 gün önce İlçe Kaymakamı Ekrem Çalık, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Erdek Belediye Başkan Yardımcıları Hulusi Ay ve Canan Kırdar’ın bilgileri ve izinleri doğrultusunda kurulduğunu söyledi. Belediye Başkanı Sarı’ya 16 günden beri neredeydin? İzin vermeyecektiniz o zaman neden kurdurdunuz? diye soran Mırız, belediye başkanının memleketinden bir haber olduğunu öne sürdü.

-CHP’li belediyelere bile ihmal olmuş
Dezenfekten tünelinin yerel ve ulusal basında geniş yer aldığını anımsatan Mırız, haberlerin ardından aralarında Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın da bulunduğu çok sayıda CHP’li belediyelerin bu projeyi kendi yerleşim yerlerinde uygulamaya geçirdiğini söyledi.

-Beni yıkamazsın
Mırız “Dezenfekten tünelini kaldıracağını söylüyorsun. Senin düşmanlığın kime? Erdek halkının yararına olan bir şeyi kaldırarak neyi ispatlayacaksın? Mırız’ın yaptığını yıktın mı diyeceksin? Beni yıkamazsın. Bu güne kadar kıskançlığından ve hırsından dolayı teşekkür ve takdir etmedin. Elinden geleni ardına koyma. Bana boyun eğdiremez, hizmet etmemi engelleyemezsin. Erdek halkının dezenfekte tünelinden şikayetçi olduğunu söylüyorsun. Ondan mı gün içerisinde yüzlerce insan bu tüneli kullanıyor? Dezenfekte tüneli orada hadi kaldır. Ben onu koyacak yer bulurum. Merak etme” ifadesini kullandı.

İLKHABER

Bir önceki yazımız olan 2020 TURİZM SEZONU NE ZAMAN AÇILACAK ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x