Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Sami Özer Konserine Büyük İlgi

16 Temmuz 2014 Çarşamba, 22:56

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen Ramazan Konserleri’nin ilki olan Sami Özer Konseri,  Balıkesirliler’den büyük ilgi gördü.

9 Temmuz’da Yaylada AVM Amfi Tiyatro’da gerçekleşen konsere, Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun yanı sıra çok sayıda izleyici katıldı.  Konser öncesinde ilk olarak Hacivat-Karagöz orta oyunu sergilendi.  Daha sonra sırasıyla Ece Amca İlkokulu öğrencileri ve Ritmin Dansı Grubu tarafından oynanan halkoyunu gösterileri ile devam eden etkinlikte ayrıca izleyicilere Osmanlı Şerbeti ikram edildi. Gösterilerin sonunda Türk Tasavvuf Müziği’nin önde gelen isimlerinden Sami Özer sahne aldı.  Büyükşehir Belediyesi’nin daveti üzerine şehrimize gelen sanatçı Sami Özer, birbirinden güzel eserlerini seslendirerek Büyükşehir Belediyesi adına ilk konserini verdi. Yaklaşık üç bin kişinin katıldığı konserde izleyiciler, Sami Özer’in seslendirdiği eserlere hep bir ağızdan eşlik etti. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Danışmanı İsmail Özkan, Sami Özer’in daveti üzerine sahneye gelerek seslendirdiği Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda adlı şarkıyla geceye renk kattı.

Konser sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, sahneye geldi ve “Balıkesir’e gelerek güzel bir Ramazan akşamı geçirmemizi sağlayan Sami Özer’e teşekkür ediyorum” diyerek ünlü sanatçıya Saat Kulesi’nin bulunduğu bir şilt ve bir buket çiçek takdim etti. Türk Tasavvuf Müziği eserlerinin seslendirildiği konser, vatandaşlar tarafından büyük beğeniyle izlenirken konserde ayrıca Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin belirlenen logosu da sahnedeki ekran üzerinden ilk defa vatandaşlara gösterildi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr