ŞAHİN “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TV100 VE AYTEKİN’E DAVA AÇTI” | Bandirma.com.tr

11 Aralık 2023 - 15:58

ŞAHİN “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TV100 VE AYTEKİN’E DAVA AÇTI”

ŞAHİN “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TV100 VE AYTEKİN’E DAVA AÇTI”
Son Güncelleme :

16 Aralık 2021 - 11:25

211
google haberler

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Ak Parti Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin Büyükşehir Belediyesi’nin TV 100 ve Milletvekili Ensar Aytekin’e dava açtığını açıkladı. Şahin CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’in “Temsil ve ağırlama için 21 milyon 844 bin TL harcamışlar” şeklindeki açıklamalarıyla ilgili suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Büyükşehir Belediyesi ayrıca TV100 kanalı hakkında “Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret” suçu sebebiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunu değerlendiren Cumhuriyet Başsavcılığı 1 Kasım 2021 tarihli iddianamesi ile Balıkesir 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde ceza davası açtı.

-Açıklamalar yargıya taşındı

Hatırlanacağı üzere, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin 2019 yılı Sayıştay Raporu yayınlandığında TV100 “Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz 2 yılda 50 milyon temsil ağırlama gideri harcayarak Türkiye’nin 2’inci büyük harcamasını yaptı.” şeklinde bir haber yapmıştı. Bu haber sonrasında Balıkesir CHP Milletvekili bu iddiayı temel alarak basın açıklaması yapmış ve bu açıklaması gazetelerde yer almıştı.

-Yalan ile algı siyaseti yapıyorlar

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Ak Parti Grup Sözcüsü  Mehmet Birol Şahin konuya ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada “ Son yıllarda maalesef CHP-İyi Parti’nin başını çektiği Muhalefet “Çarpıtma ve yalan ile algı siyaseti” yolunu tercih etmiştir. Bu tarz siyaset ile bıkmadan mücadele ederek doğrularını vatandaşlarımıza göstermeye devam ettiğimiz gibi hukuki mücadeleyi de yapıyoruz”  dedi.

-Somut tabloları çarpıtıyorlar

Belediyeler için her yıl Kasım ayının bütçe, Aralık ayının ise Sayıştay Raporlarının yayınlanma ayı olduğunu anımsatan Şahin “ Buralardaki olguların tamamı somut ve maddi rakamlar olmasına rağmen maalesef bu muhalefet gurubu temsilcileri ve bu gurubun adeta resmi yayın organı gibi hareket eden bazı basın kuruluşları maddi somut tabloları bile yanlış ve çarpıtmak suretiyle kamuoyunu yanıltma yolunu seçmektedirler” ifadesini kullandı.

-Şahin, İl Başkanı Serkan Sarı’yı uyardı

Şahin, “Yalan üzerine siyaset yapan, resmi belgeleri, sayısal tabloları çarpıtarak siyaset yapan gazete ve siyasileri uyarıyorum: Genel Başkanlarınızın, Milletvekillerinizin gazına gelip onları taklit etmeyin, onların Dokunulmazlığı var. Ancak İl Başkanının, Meclis üyesinin, ilçe başkanının, gazetecinin dokunulmazlığı yok. Yalanlarınızı, çarpıtmalarınızı yüzünüze çarpmaya devam edeceğiz. Ensar Aytekin gibi gerçeği ortaya dökünce yüzünüz kızarmayacak, hemşerilerinize yalan söylediğiniz için özür dilemeyeceksiniz ama bunun hukuki sonuçları da olacaktır. Sorumlu ve ahlaklı siyasetçi her şeyden önce yalan söylemez, yalan konuşmaz. Bu tarz siyaset önce partililerine sonra hemşerilerine saygısızlıktır” şeklinde konuştu.

Marmara Olay

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x