grand serenay hotel bandırma

SAHİLLERDE BAYRAM SONRASI TEMİZLİK

19 Ağustos 2019 Pazartesi, 10:02

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, geride bıraktığımız Kurban Bayramı’nın ardından sahillerde geniş çaplı temizlik çalışmaları başlattı. Erdek ve Ocaklar Sahillerinde kıyı ve kıyıya yakın deniz alanları temizlendi.

Geride bıraktığımız Kurban Bayramı’nda 5 günlük tatili değerlendiren yerli turistlerin akın ettiği Balıkesir sahillerinde temizlik çalışmaları başlatıldı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Daire Başkanlığı’na bağlı Kıyı ve Sahil Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekiplerinin rutin olarak belirli periyodlarda gerçekleştirdiği temizliğin yanı sıra, bayram yoğunluğunun ardından geniş çaplı temizlik çalışmaları başlatıldı.

DENİZDEN BİRÇOK ATIK MADDE ÇIKARILDI

Erdek ve Ocaklar Sahillerinde kıyı ve kıyıya yakın deniz alanlarında temizlik çalışmalarını sürdüren ekipler; deniz dibi temizliği, çöp toplama, süpürme ve yosun temizliği gerçekleştirdi. Denizden; plastik ürünler, naylon poşetler, kuruyemiş ambalajları ve cam şişeler gibi birçok atık madde çıkarıldı. Toplanan çöpler, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı katı atık bertaraf tesislerine gönderildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, şehrin farklı noktalarındaki plajlarda belirli aralıklarla temizlik çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.

Bir önceki yazımız olan CHP’Lİ AHMET AKIN: ORMANLARIMIZI KORUMAK HER VATANDAŞIN GÖREVİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x