Son Dakika
18 Şubat 2019 Pazartesi

Saç Ekiminde Destekleyici Tedavi yöntemleri

09 Ağustos 2018 Perşembe, 15:33

Saç ekiminden sonra saçın tutunmasını ve uzamasını hızlandırmak için PRP tedavisi desteği verilebilir.

Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Hairneva saç ekim merkezi uzmanları, saç ekimi operasyonundan sonra iyileşmeyi ve saçın uzamasını hızlandırmak için destekleyici PRP tedavisi uygulanabileceğini belirtiyor.

PRP destekli saç ekimi saçları eski yoğunluğunu kaybederek seyrekleşen kişiler için uygun bir tedavi tekniğidir. Ayrıca PRP destekli saç ekimi sadece kafa derisinde değil, yüz bölgesindeki saç dökülmeleri için de uygun bir seçenektir. Saç dökülmesi; genetik, hormonal değişiklikler, tıbbi koşullar ya da ilaç tedavisi sonucu ortaya çıkabilir. Yaşlanma ya da kalıtımsal özellikler saç dökülmesinin en yaygın sebepleri arasındadır. Prp destekli saç ekimi ile saç dökülmesi azaltılabilir, var olan saçların sağlığı artırılabilir ya da saç kökü transferi ile seyrelme yok edilebilir.

Saç dökülmesi çeşitleri

Kafa derisi üzerinde kademeli seyrelmeler ortaya çıkabilir. Hem kadınları hem de erkekleri etkileyen saç dökülmesinin en sık görülen şeklidir. Kadınlarda bu incelme saç çizgisi geriye doğru çekilmeden seyrelme şeklinde kendini gösterir. Erkeklerde ise M harfine benzer bir açılma görülür ve saç çizgisi zamanla geriye doğru çekilebilir. İkinci olarak dairesel ya da düzensiz kel alanlar oluşabilir. Bu tip saç dökülmesi kafa dersini etkilediği gibi sakal veya kaşta bölgesinde de ortaya çıkabilir. Bazı hastalıklar ve tıbbı tedaviler tüm vücutta saç ve tüy kaybına yol açabilir. Ani ya da dairesel saç dökülmeleri yaşıyorsanız mutlaka bir dermatoloğa muayene olunmalıdır.

 

PRP destekli saç ekiminde bilgisayarlı saç dökülmesi analizi

Bilgisayarlı saç ekimi analizi ile hastaların saç dökülmesinin sebebi ve genel durumu hakkında bilgi edinilebilir. Saç dökülmesi tipi belirlenebilir ve dökülme derecesi ölçülebilir. Saçın yoğunluğu hesaplanabilir ve saç telinin kalınlığı belirlenebilir. Bilgisayarlı saç analizi ile elde edilen bilgiler doğrultusunda, ileriki dönemde gerçekleşecek olası saç dökülme oranlarına ilişkin bilgilere de ulaşılabilir. Bilgisayarlı saç ekimi analizi ile hastanın fotoğrafları 40 kat büyütülebilir. Böylece PRP destekli saç ekimi yapılması gereken bölgelerin analizi daha ayrıntılı bir şekilde yapılabilir.

Saç ekimi tedavisinde PRP desteği

PRP destekli saç ekiminde kişiden alınan kan, bir dizi işlemlerden geçirilerek trombosit açısından daha zengin hale getirilir. Elde edilen PRP aşısı, saç köklerine çok ince uçlu iğneler ile enjekte edilir. PRP destekli saç ekimi tedavisinde aşı uygulaması yaklaşık 30 dakika sürer. Enjekte edilen alandaki dokuların iyileşmesi sağlanır, zayıf kıl kökleri güçlendirilir ve bu köklerden yeni saçlar çıkması sağlanır. PRP destekli saç ekimi hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilir.

PRP destekli saç ekiminin farkı nedir?

PRP destekli saç ekim tekniğinde donör bölgeden teker teker alınan sağlıklı saç greftleri PRP aşısı uygulanan alanlara nakledilir. Bu sayede ekilen saç köklerinin yönü, açısı ve derinliği daha doğru bir şekilde belirlenebilir ve doğal görünümlü sonuçlar elde etme oranı en üst seviyelere çıkar. PRP destekli saç ekimi ağrısız ve sızısız bir teknik olup, ekim işleminin sonuçları kalıcı olur. PRP destekli saç ekiminde özel implanter aletleri kullanılır. Kullanılan aletlerin çapı bir milimetreden daha küçük olur.

PRP saç ekimi tekniği doğal görünümü artırır

Özellikle ön saç çizgisi tasarımında saç greftlerinin yerleşimi ve yoğunluğu en doğru şekilde yapılabildiği için daha doğal bir görünüm elde edilebilir. PRP saç ekimi tekniği alanında özel eğitim almış saç ekim uzmanları tarafından standart prosedürlere sıkı sıkıya bağlı olarak yapılır. Kişinin yaşına ve yüz şekline uygun olacak şekilde ön saç çizgisi kişiye özel olarak planlanır. Doğal girinti ve çıkıntılara sahip olması gereken ön saç çizgisinin ayrıca hafif yoğunlukta ve ince saçlar ile başlayıp kalın ve yoğun saçlara sahip olacak şekilde geriye doğru ilerlemesi gerekir.

#GüncelÖztürk #PRPDestekliSaçEkimi #SaçEkimi

Bir önceki yazımız olan Bandırma Ulaşım Hizmetleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri