Son Dakika
21 Mayıs 2019 Salı

REKTÖR ÖZDEMİR’İN ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 104. YILDÖNÜMÜ İÇİN MESAJI

16 Mart 2019 Cumartesi, 09:31

Büyük bir mücadele vererek kazandığımız destansı zaferin 104. yıldönümüne, “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi”ne ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Bu zafer aynı zamanda, sarsılmaz birlik ve beraberliğimizin en önemli örneği ve tarihten silinmek istenen bir milletin, tüm imkânsızlıklara rağmen “Çanakkale Geçilmez” diyerek vatanını korumak için verdiği mücadelenin şanlı destanıdır.

Bizler de Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi olarak, yüce ecdadımızın kadın-erkek demeden 7’den 70’e büyük fedakârlıklarla kazandığı bu zaferi, gençlerimize en doğru şekilde aktarmayı ve onları bu bilinçte yetiştirmeyi görev edinmiş bulunmaktayız.

Bu duygu ve düşüncelerle, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak için canlarını hiçe sayarak savaşan ve bize bu günleri armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere olmak üzere tüm şehitlerimiz ile kahraman gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyor, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferimizin 104. Yıldönümü’nü kutluyorum.

 

Prof. Dr. Süleyman Özdemir

Rektör

Bir önceki yazımız olan LİDER BANVİT’İN GENÇLERİ FİNAL GRUBU’NDA GALİBİYET SERİSİNİ SÜRDÜRMEK İSTİYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri
x