Bandırma Reklam Ajansı

Propolis ve İnsan Sağlığı

26 Haziran 2021 Cumartesi, 10:50
propolis ve insan sagligi bandirma.com.tr 1
google news takip et mobil

Propolis, arıcılıkta arı zamkı olarak bilinir. Arıların bitkiler de bulunan reçinemsi maddeyi işlemesiyle oluşur. Arılar kovanlarında ki çatlakları onararak zararlı mikro organizmalar ve dış faktörlerin etkilerini yok eder. Propolis’in bu yönünden yola çıkarak insan sağlığı üzerindeki etkileri azımsanamayacak kadar çoktur. Doğada ki en güçlü ve kapatıcı madde olan propolis’in insan vücudu üzerinde ki onarıcı ve şifa etkisi oldukça fazladır.

Çok çeşitli ağaç ve bitkilerin üzerinden arılar tarafından toplanan bu değerli ve şifalı madde, bağışıklık güçlendirici özelliği ile virüslere savaş açar. Kullanılacak propolis içerisinde alkol ve kimyasal madde bulunmadan üretilmesi oldukça önemlidir.

Propolis, Nasıl ve Ne Şekilde Kullanılmalı?

Propolis, sıvı propolis ve propolis damla şeklinde çeşitleri bulunur. Suda çözünür olanları su, süt, çay, meyve suyu, kahve gibi içeceklerin içerisine damlatılarak kullanılır.  Suda çözülmeyen formlarda bulunanları bal, yoğurt, ekmek, pekmez gibi gıdalara eklenerek kullanılabilir. İnsan vücudu ve bağışıklık sistemi için oldukça sağlıklı bir ürün olan propolis günde 3 kez den fazla kullanılmamalıdır. Kansere karşı savaşçı görevini üstlenir, cilt sağlığına iyi gelir, yaraları iyileştirir, uçuk ve ağız yaralarında oldukça etkilidir. Propolis kullanırken alacağınız güvenli marka ürünlerine ve çeşitlerine https://www.arifoğlu.com/  adresinden ulaşabilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x