Bandırma Reklam Ajansı

Polikarbon Ses Bariyeri Nedir?

26 Mayıs 2021 Çarşamba, 14:39
polikarbon ses bariyeri nedir bandirma.com.tr
google news takip et mobil

Günümüzde otomobil ve toplu taşıma gibi araçlara olan talebin artması ve şehirlerin hızla gelişmesi nedeniyle, özellikle karayolları, demiryolları ve köprüler yakınında konut ve ticari alanlarda ciddi gürültü kirliliği yaşanmaktadır. Bu nedenle yaşam kalitesini iyileştirmek için polikarbon ses bariyeri sıklıkla tercih edilir. Bu durum da talebin artmasını sağlar. Ses bariyeri, otoyollar, tren ve tramvay yolları ve araçların geçtiği iki yönlü yollar gibi alanlarda ses seviyesini önemli ölçüde azalttığından, civardaki sakinlerin veya işçilerin yaşam kalitesini önemli ölçüde artırabilir.

Uygulamadan sonra kaynaktan gelen gürültü polikarbon ses bariyeri ile önemli ölçüde azaltılır. Ses bariyeri, otoyoldan gelen sesi emer ve daha sonra geri yansıtır. Bir diğer seçenek olarak da sesin daha uzun bir mesafeye taşınmasını sağlayarak ses gücünün azalmasına yardımcı olur.

Polikarbon Ses Bariyeri Kullanıldığı Yerler

Ses bir tür enerjidir ve orijinal kaynağından ayrıldıktan sonra gücünü kaybeder. Araçların yolda giderken çıkardıkları ses her yöne dağılacaktır. Ses dalgaları bir engele veya ses bariyerine bulunan kısma çarptığında, bazıları yüzeyi geçer ve diğer alanlara sıçrar. Buna “yansıma” denir.

Yüzey gözenekli ise ve duvar malzemesinin içine yayılan küçük delikler ve çukur şeklindeki delikler varsa, ses bunların içinden dış yüzeye geçecek ve bu ses enerjisi içeride patlayacaktır. Buna “emilim” denir. Yüksek kaliteli hammaddelerden yapılmış olan polikarbon ses bariyeri yüksek ışık geçirgenliği, darbe direnci ve yüzey kalitesi gereksinimlerini karşılar. Siz de linkten https://www.polikarbonlevhafiyatlari.com/kategori/polikarbon-ses-bariyeri ürüne ulaşabilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x