PERKOTEK Şifreli Kapı Kilidi | Bandirma.com.tr

8 Aralık 2023 - 18:25

PERKOTEK Şifreli Kapı Kilidi

PERKOTEK Şifreli Kapı Kilidi
Son Güncelleme :

09 Haziran 2022 - 22:05

279
google haberler

Kapı kilidi, bir binaya, odaya veya konteynere girişi önlemek için kullanılan mekanik bir cihazdır. Bir düğme çevrilerek veya takılı bir anahtarla bir düğmeye basılarak çalıştırılır. Bugün piyasada birçok kapı kilidi türü vardır ve aralarındaki farkları anlamadıysanız birini seçmek zor olabilir. Bir şifreli kapı kilidi; eviniz veya ofisiniz de güvenliği sağlamak için iki veya daha fazla farklı kilitleme mekanizması kullanır. Her birinin kendi avantajları ve dezavantajları olan birçok farklı tipte şifreli kapı kilidi vardır.

Şifreli Kapı Kilidi Nedir?

Şifreli kapı kilitleri, açmak için bir dizi sayı veya sembol kullanan bir kilit türüdür. Ayrıca bir anahtar veya kart okuyucu ile birlikte kullanılabilir. Kapılarda birçok kilit çeşidi olmasına karşın şifreli kilitlerin kullanımı yaygındır. Şifreli kilit, kapının kilidini açmak için kullanılması gereken bir dizi numaraya sahiptir.

Tipik bir şifreli kilidin kullanımı kolaydır ve son derece kullanışlı ürünler olması ile ön plana çıkar. Ayrıca nispeten ucuzdurlar, bu da birçok alanda kullanım için hem uygun hem de ideal ürün haline getirir. Açılmadan önce kilide girilmesi gereken karmaşık bir şifre gerektirir. Bu, onları basit muadillerinden daha güvenli hale getirir ve evinize veya ofisinize yetkisiz girişleri önler.

Şifreli Kapı Kilitleri Ne İşe Yarıyor?

Şifreli kapı kilitleri, kapıları kilitlemek ve kilidini açmak için kullanılabilen bir cihazdır. Genellikle metalden yapılır ve üzerinde sayılar olan bir kadranı vardır. Şifreli kapı kilidinin ev kullanımından ticari kullanıma kadar birçok farklı kullanımı vardır.

Ürünlerinin kendilerinden çalmasından endişe duyan işletme sahipleri veya eve giriş çıkış konusunda güvenlik sağlama ihtiyacı olan kişiler için bir seçenek olarak kullanılabilir. Şifreli kilitler, günümüzde evlerde en yaygın olarak kullanılan kilit türüdür. Kurulumu kolaydır, uygun maliyetlidir ve birçok farklı renk, stil, tasarım ve malzemeye sahiptirler. Genel özellikleri açısından incelendiğinde kapıyı açmak ve kapatmak için bir dizi sayı kullanan bir tür kapı kilididir.

Şifreli Kapı Kilitlerinin İşlevi

Şifreli kapı kilit sistemleri istenilen kodu girmek için kullanılan düğmeler ve/veya kadranlar içeren bir tuş takımından oluşur. Yetkisiz kişilerin evinize veya ofisinize girmesini engellediği için önemli bir güvenlik özelliğidir. Şifreli kilit ayrıca çocukların, evcil hayvanların vb. yanlışlıkla girmesini ya da çıkmasını önlemeye yardımcı olur. PERKOTEK Şifreli kapı kilidi, daha az güvenli olan ve anahtarların çevrilmesini gerektiren anahtarlı kilitlere bir alternatiftir. Bir şifreli kapı kilidi, kapıyı açmak için sahibi tarafından okunabilen bir dizi sayı ve sembol kullanır. Ayrıca okullar, hastaneler ve bankalar gibi diğer ortamlarda da kullanılır.

Şifreli Kapı Kilitleri Hangi Kilit Sistemleriyle Birlikte Kullanılabilir?

Şifreli kapı kilitleri, kapıyı açmak için bir dizi sayı kullanan bir kilitleme mekanizmasıdır. Evlerde ve ticari binalarda kullanılır. Şifreli kapı kilidiyle kullanılabilecek üç tür kilit vardır; anahtarlı, sürgü ve yüksek güvenlikli asma kilitdir.

Anahtarlı kilitler, kilidi açmak için bir anahtar gerektirirken, sürgüler genellikle ticari binalar için kullanılır. Yüksek güvenlikli asma kilitler, genellikle kasalara veya otoparklara açılan kapılar gibi yüksek riskli alanlarda kullanılır. Şifreli kapı kilitlerini bütün bu modeller ile kullanmak mümkündür. Kurulumu ve kullanımı kolay olduğu gibi sistemler aynı zamanda uyumludur.

Şifreli Kapı Kilitleri Neden Kullanılıyor?

Şifreli kilitlerin kullanım amacı, doğru kod olmadan kapıları açabilen anahtar veya diğer cihazların kullanımını engelleyerek yetkisiz erişim ve hırsızlığı önlemektir. Genel olarak kapıyı açmak için bir dizi sayı veya harf kullanan bir tür kilitleme mekanizmasıdır. Yüksek güvenlik sağlamadığı için güvenli bir alan oluşturma amacı ile kullanılır.

Örneğin, evde yokken veya uyurken hırsızların evinize girmesini önlediği için güvenlik önlemi olarak da kullanılabilir. Evini, ofisini, işletmesini, dükkânını ve benzeri her alanı güvenli tutmak isteyen kişiler için tasarlanmıştır. Oluşturulan şifre girildikten sonra kapı açılır.

Otomatik Kapı Kilidi Sistemleri

Otomatik kapı kilitleri, harici bir tetikleyiciye yanıt olarak kapıyı otomatik olarak açan ve kapatan bir cihazdır. Evlerde, hastanelerde, ofislerde ve kamu binalarında kullanılırlar. Birinin gelmesi durumunda otomatik olarak kapıyı açmak için kapının iç kısmına takılan bir cihazdır. Otomatik kapı kilidi klasik kilit ve anahtar sistemlerine alternatif olarak kullanılabilir.

Genellikle okul ve hastane gibi güvenliğin önemli olduğu kamu binalarında kullanılırlar. Aynı zamanda evler için de uygundur. Kapı kilitlerinin en popüler türlerinden birisidir. Güvenilirlikleri ve kolaylıkları ile tanınırlar. Uzaktan kumanda veya elektronik tuş takımı ile çalıştırılan bir tür kilitleme mekanizmasıdır. Güvenlik ve rahatlık sağlamak için genellikle evlere, ofislere ve kamu binalarına kurulurlar.

Otomatik Kapı Kilidi Kullanım Amaçları

Bir binaya veya eve yetkisiz girişi önlemek için otomatik kapı kilidi kullanılabilir. Kapıya biri yaklaştığında otomatik olarak kilitleyen ve kapıdan çıktığında kilidi açan bir cihaz olarak da uzaktan bir sistem ile açılıp kapatılabilen bir sistem olarak da tanımlanabilir.

Mülkünüzü davetsiz misafirlerden korumaya yardımcı olur ve istenmeyen ziyaretçiler hakkında endişelenmenize gerek kalmadan mülkünüze girip çıkabilmenizi sağlar. Otomatik kapı kilidi, adından da anlaşılacağı üzere otomatik olarak kilitlemek veya kilidini açmak için bir kapıya takılabilen bir cihazdır. Kapının içine yerleştirilmiştir ve bir uzaktan kumanda, düğme yardımı ile kontrol edilebilir.

Parmak İzli Kapı Kilidi Sistemleri

Parmak izli kapı kilidi, anahtar olarak parmak izlerini kullanan bir güvenlik cihazıdır. Anahtar kullanmak yerine, kapı kolundaki sensöre parmağınızla dokunmanız yeterli. Sensör, parmak izinizi yakalar ve sizin için kapının kilidini açar.

Parmak izi kilidi kullanışlıdır çünkü kapıyı açmak için bir anahtara ihtiyaç duymaz, bu da onu kaybetme veya çalınma konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Ayrıca eviniz veya ofisiniz için karmaşık kodları veya kombinasyonları hatırlamanıza gerek olmadığı anlamına gelir.

Parmak İzli Kapı Kilitlerinin Özellikleri

Parmak izi kilitleri, kullanışlı ve güvenli oldukları için daha popüler hale geliyor. Güvenlikten daha fazla rahatlık isteyen kişilerin güvenliklerinden hiçbir şekilde ödün vermeden bunları kullanmalarına izin verir. Parmak izli kapı kilidi, evini ve ailesini korumak isteyenler için popüler bir seçim haline geliyor. Anahtar olarak parmak izlerini kullanırlar, bu da hırsızların içeri girmesini imkânsız kılar.

Genel olarak kapının kilidini açmak için parmak izlerini kullanan bir kilit türüdür. Parmağınızı sensörün üzerine yerleştirerek kapınızı açmanıza izin veren biyometrik bir kimlik doğrulama teknolojisidir. Sahte parmak izi ile kandırılamayacak, uzaktan açılamaz gelişmiş bir güvenlik sistemidir.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x