Perkotek Secuda Üst Arama Dedektörleri | Bandirma.com.tr

8 Aralık 2023 - 18:19

Perkotek Secuda Üst Arama Dedektörleri 

Perkotek Secuda Üst Arama Dedektörleri 
Son Güncelleme :

24 Haziran 2022 - 22:23

152
google haberler

Üst arama dedektörleri çok gelişmiş bir güvenlik sistemidir. Üst arama dedektörü klasik insan vücudu temaslı aramadan farklı olarak elektronik sistem sayesinde kişi üzerindeki metal cisimleri tespit etmek ve uyarı vermek için kullanılır. Bu sayede kişilerin kişisel alanları ihlal edilmez.

Manuel Metal Dedektörü

Manuel metal dedektör 15 cm’ lik hassas mesafe sunar. Kullanım Alanları: spor etkinlikleri, sokaklar, havaalanları, okullar, hapishaneler, gece kulüpleri, çalışma merkezleri, polis veya arazi kontrolü, insanlar, paketler, yerler, bagaj vb.’dir. Bilek kayışı ve kemer kılıfı yanında dahildir.

Polis memurları ve güvenlik personelinin en küçük metal silahları bile hızlı bir şekilde algılaması için tasarlanmıştır. 15 cm mesafeden silah veya bıçağı algılayacak kadar hassastır. Geniş algılama alanı ile çok hızlı bir şekilde tam bir tarama yapılabilir. Tasarım hafif ve rahattır, kulp uzun süre kullanım kolaylığı sağlar.

Bu metal dedektörün hassasiyet ayarı ile havaalanlarında, okullarda, cezaevlerinde, spor etkinliklerinde vb. yerlerde kullanılabilir. Ses sinyali ve titreşim uyarısı vardır, bu nedenle konser veya disko gibi gürültülü ortamlarda kullanılabilir. Standart veya yeniden şarj edilebilir 9 voltluk bir pille çalışır (pil ve şarj cihazı dahil değildir) ve düşük pil göstergesine sahiptir.

Üst Arama Dedektörlerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Üst arama dedektörleri birçok yerde ve endüstride kullanılır. Örneğin; havaalanları, stadyumlar, meydanlar, hastaneler, alışveriş merkezleri, fuar alanları, konser salonları, okullar, kamu kurumları vb. Üst arama dedektörlerinin kullanımı nasıl çalışır? Kapı tipi üst arama dedektörü adından da anlaşılacağı gibi bir kapı çeşididir ve yürüyen kişinin metal dedektörler sayesinde üzerinde metal olup olmadığını gösterir. Bir bakıma o kişiyi tarar. Metal nesneler olmadığını kontrol eder. Yapısında bulunan ledler sayesinde bu uyarıyı sesli ve ışıklı olarak yapar.

Kapı Tipi Kontrol Sistemi Nedir?

Kapı tipi geçiş kontrol sistemleri sesli uyarı vermesine rağmen ayaklarda bulunan bölgeli ledler sayesinde metalin hangi bölgede olduğunu tespit etmenizi sağlar. Ledler sayesinde uyarı anlaşılır ve yeri bilinir. Dijital ekranı sayesinde içinden geçen metalin yoğunluğu hakkında bilgi verir. Bu nedenle üst arama dedektörünün yanındaki personel metali daha kolay algılayacaktır. Kapı tipi üst arama dedektöründen geçerken hala uyarı veren kişiler için manuel üst arama dedektörünü kullanabilirsiniz.

Dedektör Kullanımı ve Özellikleri

Dedektörlerin özellikleri şöyledir;

  • Artan algılama kapasitesi vardır.
  • Kişisel metalik nesneleri çok yüksek düzeyde ayırt etme.
  • En katı güvenlik standartlarını karşılar.

Sıkı tarama ihtiyaçları ve gereksinimleri, aşırı durumlarda bile güvenlik kontrol noktalarının verimli olmasını gerektirir. Doğru metal dedektörünü seçmek çok önemlidir. Temel hususlar şunlardır; taranacak öğelerin boyutunun ve bileşiminin belirlenmesi (güvenlik düzeyi), göz ardı edilecek öğelerin ve kişisel öğelerin düzeyleri (ayrımcılık), kontrol noktasından geçecek kişi sayısı (iş hacmi) belirlenmelidir. Bu özellikler, elektriksel ve mekanik parazitlerin olduğu ortamlarda bile elde edilmelidir, bu nedenle geçiş metal dedektörü mükemmel bir bağışıklığa (bağışıklığa) sahip olmalıdır.

Vücut boşluklarında bile çok çeşitli metal silah tehlikelerini algılar. Yakalanan tehdidin metalik bileşimini belirlemek için kullanılabilir. EMD (Gelişmiş Metal Dedektörü) için en son güvenlik standartları, özel manyetik olmayan alaşımlarla yapılanlar da dahil olmak üzere hem demirli hem de demirsiz tüm metalik silahların ele geçirilmesini gerektirir. Ateşli silahları ve bıçaklı silahları, vücut boşluklarında gizlenmiş olsalar bile tehdidin yerini, varlığını ve baskın bileşimini tespit eder. Konum ışıkları ve/veya giriş adımı olarak programlanabilen 4 çok bölgeli giriş ve çıkış ekran çubuğu vardır.

Operatörün konumu veya kurulum ortamından bağımsız olarak kontrolöre ve belirlenmiş alana yüksek düzeyde görünürlük sağlar. Doğru ve eksiksiz bir alarm sinyalizasyon sistemi, metal dedektörünün optimum performansını sağlar. Optik göstergeleri tamamen programlanabilir, kayışın her iki tarafı, yakalanan tehditlerin dikey ve yanal trafik bölgelerini hem ayrı ayrı hem de eşzamanlı olarak görüntüleyebilir ve ayrıca trafiği düzenlemek için trafik ışıkları olarak yapılandırılabilir.

Ürün Koruma Sistemi

Mağaza ürünlerini hırsızlığa karşı uyaran hırsızlık önleyici geçiş kontrol sistemleri vardır. Bu ürünleri çoğu zaman mağazalarda bulabilirsiniz. RF ve akusto olmak üzere 2 farklı teknolojiye sahip ürün koruma sistemleri bulunur. Ürün koruma antenlerinin sayısı mağaza ve ağ geçidinde satılan ürünün genişliğine göre arttırılabilir ve hepsi birlikte çalışabilir. Bu hırsızlığı önler.

Mahsul koruma antenleri, yerleştirildikleri yerde çok güçlü bir tarama gerçekleştirir. Alarm algılanır algılanmaz sesli ve görsel bir uyarı vererek hırsızlıkları anında tespit etmenizi sağlar.

Satılan ürün türlerine göre bazen kâğıt etiketler, bazen de çivili etiket denilen sert etiketler tercih edilir. Ürün üzerine yerleştirilen bu alarmlar sayesinde ürün bedelini ödemeden mağazadan çıkmaya çalışan bir kişi varsa anten bu alarmı algılayarak sesli ve ışıklı uyarı verir. Ürün geçiş ücreti alarmı, alarm deaktivatörü veya eliminatörü vasıtasıyla kasiyer tarafından iptal edilir.

Depo ürünlerinin çevre koruma sistemlerinden kaynaklanan enerji kirliliğinden etkilenmemek için hassasiyet potansiyometreleri ile hassasiyet ayarları arttırılıp azaltılabilir. Akustik antenlerde, antenler bilgisayara bağlanarak hassasiyet ayarlanabilir. Montajı çok kolaydır, ürünü direk yerleştirip elektrik uygulayarak kullanabilirsiniz. Kısa süreli bir süreçtir. El detektörü ve otel kapı kilidi için bilgi alabilirsiniz.

 Ürün Koruma Sisteminin Kullanım Alanları Nelerdir?

Ürün koruma sistemi tüm mağazalar için uygundur. Hırsızlığı önlemenin ve caydırmanın en basit ve en güvenilir yoludur. Bu sistemler güvenilirliği garanti eder. Mağazanızda sattığınız ürünlere göre etiketlerinizi seçerek tüm ürünlerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Giriş ve çıkış işlemlerinin belirli kriterlere göre yapılması gereken alanlara erişimi kontrol etmek ve onay raporları almak için kullanılır. İçeri giren kişilerin kontrollü geçişini sağlar.

Görüntüleme Cihazlarının Özellikleri Nelerdir?

Ürün modeline bağlı olarak, parmak izi taranarak, yalnızca kart taranarak, kart veya parola taranarak veya yalnızca parola taranarak erişim elde edilebilir.

Geçiş modları bazı modellerde ayarlanabilir. Dokunmatik ve dokunmatik cihazlarda, geçiş kodu gibi yalnızca bazı modlar da ayarlanabilir. El detektörü ve otel kapı kilidi fiyatları her bütçeye uygundur.

Çevrimdışı veya çevrimiçi çalışabilirler. Çevrimdışı modellerde kayıtlı tüm kişiler bağlı kapıdan geçebilir. Online sistemde geçiş ancak değiştirmek istediğiniz kişinin belirtilen kriterleri karşılaması durumunda gerçekleşebilir. Kart tipi okuma fonksiyonuna sahiptir. Modellere bağlı olarak kart veya şifre kaydırma işlevi vardır. İç veya dış mekân fonksiyonları mevcuttur.

Açık döngü veya kapalı döngü tetik gönderme işlevlerine sahiptir. Dış mekân cihazları her türlü hava koşulunda çalışacak şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir. Her ortama uygun cihazlardır.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x