PERKOTEK SECUDA Kapı Dedektörü | Bandirma.com.tr

3 Aralık 2023 - 05:08

PERKOTEK SECUDA Kapı Dedektörü

PERKOTEK SECUDA Kapı Dedektörü
Son Güncelleme :

17 Haziran 2022 - 22:16

143
google haberler

Kapı dedektörleri, bir şirketin güvenlik sisteminin önemli ve vazgeçilmez parçasıdır. Kapı dedektörü, potansiyel olarak tehlikeli bir giriş olup olmadığını size bildirmek için sesler çıkararak sizi uyaracaktır. Bu cihazlar, girişin önüne yerleştirilerek kişilerin geçişine olanak sağlayan açık giriş şeklindedir. Havaalanlarında, alışveriş merkezlerinde ve büyük kurumların giriş alanlarında bulunan kapı dedektörleri, güvenlik sistemlerinin ayrılmaz bir parçasıdır.

En Yaygın Kullanılan Dedektörler Hangisidir?

Metal dedektörler, mantrap kapılarında, güvenlik girişlerinde veya erişim kontrol portallarında kullanılan en yaygın ve standart tarayıcı teknolojisidir. Bu, bazı okullarda, hükümet binalarında ve bazı tesislerde güvenliği sağlamak için paha biçilmez bir icattır. Metal dedektörü, bir silah tespit edildiğinde tesise erişimi önler. Alarm çaldığında, geçiş metal dedektörü sistemin PLC’sine cihazda bip sesi vermesi için sinyal verir. Sinyal ışığı ile güvenlik görevlisi gelir ve daha sonra tesise erişime izin vermeden önce kontrol sağlanır.

Bu metal dedektörleri, yalnızca metal nesneleri değil, aynı zamanda belirli şekil türlerini de aramak ve algılamak üzere programlanmıştır. Birçok okul ve diğer tesisler, tüm çalışanları için ek güvenlik sağlamak amacıyla bu tür metal dedektörleri seçer. Bazı kapı çerçevesi şeklindeki metal dedektörleri üreticileri, bu teknolojiyi kullanarak bir kişinin “metal profilini” tanımlayacak şekilde programlanabilen geçişli metal dedektörleri geliştirmiştir. Bu, protez (tıbbi gereklilik) kullanıcısının metal dedektöründen geçerken bip sesi çıkarmasını önler.

Kapı Dedektörlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Kapı dedektörlerinin uluslararası standartları, kullanım amacı ile doğrudan ilişkilidir. Örneğin; kapı dedektörünün sadece tehlikeli nesneleri algılamasını ve kemer tokası gibi zararsız nesnelere karşı uyarmamasını ayriyeten kapı eşiğinde yüksek hassasiyet göstermemesini istiyorsanız bu konularda en iyi markaları almalısınız. Ayrıca verilen referanslarada özenli bir inceleme yaparak almalısınız. Çünkü kapı dedektörü satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biridir. Bunun sebebi, ülkemizde birçok isim altında satılan, Uzakdoğu’dan ithal edilen kapı dedektörleri ucuzdur ve uzun vadede kullanıcılara zarar verir.

Kapı Tarzındaki Metal Dedektörünün Çalışma Prensibi

Günümüzde adliyeler, havaalanları, otobüs durakları, konser alanları gibi kalabalık halka açık birçok yerde metal kapı dedektörleri kullanılmaktadır. Boy dedektörleri olarak da bilinen kapı tipi metal dedektörler, güvenliğin sağlanmasında, toplumsal huzuru bozan olay ve şiddetin azaltılmasında önemli rol oynamaktadır. İzinsiz giren metalleri tespit eden ve tesis lokasyonlarında geçiş kontrolü sağlayan metal kapı dedektörlerinin çalışma prensibi pek çok kişi için merak konusu oluyor. Birçok metal kapı dedektörü manyetik alan ve darbe yönlendirme sistemleri ile çalışır. Kapı mıknatıs dedektörünün her iki yanında bulunan panelin çeşitli yerlerinden gelen sinyaller metal kapı dedektörünün üst kısmındaki kasada bulunan elektronik karta gönderilir. Metal kapı dedektöründen geçmezse panelden gelen sinyal stabildir.

Bu sinyaller dedektörden geçen metale bağlıdır. Bu, kapı metal gövde dedektörünün, hangi alandan geldiğine ilişkin bilgiler de dahil olmak üzere, içinden geçtiği metali tanıması ve işlemesi için bir yoldur. İşlenen bu sinyaller nihai olarak kullanıcıya sesli ve görsel uyarılar olarak döndürülür. Bu tür hassas işlemleri çok kısa sürede gerçekleştirebilen güvenlik kapısı, satın alma sürecinde iyice araştırılmalıdır.

El Dedektörleri Kullanımı Nasıldır?

Kapı dedektörüne ek olarak erişim güvenliğinde kullanılan manuel dedektör, kolay kullanım ve uzun süre giden pil ömrü ile kullanıcılara yüksek performans sağlar. Geçiş noktalarında ziyaretçileri el dedektörü ile çanta, vb. kişisel eşyalara bakmadan metal kontrolü sağlar. Bu, uzun kuyruklar oluşmadan kontrolü sağlamanıza yardımcı olur. Küçük, ancak taşınabilir dedektörün geniş bir tarama aralığı vardır.

Farklı ihtiyaçlara cevap vermek için çeşitli mamul dedektörler üretilmektedir. Farklı tarama alanlarına sahip el dedektörleri, kullanıcı beklentilerini karşılayan çalışma prensiplerine sahiptir. El dedektörünün işlevi ve el dedektörü fiyatı ile karşılaştırıldığında size uygun olanlarını seçebilirsiniz. Genel olarak el dedektörlerinin fiyatı erişim güvenliğinin en ekonomik yöntemlerinden biridir.

En ucuz el dedektörünü arıyor olabilirsiniz. Ancak unutulmaması gereken bir nokta da seçeceğiniz ucuz el tipi dedektörün garanti ve teknik servis hizmetinin olup olmadığıdır. Uygun fiyatlı el dedektörü olarak kabul edilen ürünlerin çoğu Uzakdoğu’dan ithal edilen ve sadece teşhir amaçlı kullanılan ürünlerden biri olabilir. Güvende olmak için, ihtiyaçlarınıza uygun yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı bir el dedektörü seçiminde bulunmalısınız.

Geçiş Güvenliğinin En Önemli Unsurları?

Geçiş güvenliğinin en önemli unsurlarından biri olan kapı tipi üst arama dedektörü, kullanıcıya farklı özelliklerde ve farklı seçeneklerde hangi markanın diğerinden daha üstün olduğunu sorar. Kapı dedektörleri mahkemeler, karakollar, havaalanları, stadyumlar, hapishaneler, konsolosluklar ve bankalar gibi sürekli trafik yoğunluğunun olduğu yerlerde ve konser, miting, festival gibi etkinliklerin düzenlendiği kalabalık alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bu tür kalabalıkların güvenliğinden sorumlu olduğunuz yerlerde, geçiş tipi üst arama dedektörünün özellikleri ve bu kapıyı nerede kullandığınız size yardımcı olacaktır. Evet, kapı dedektörünü nerede kullanacağınız neye ihtiyacınız olduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır. Örneğin dedektör dış mekânlarda kullanılıyorsa hava koşullarına dayanıklı bir kapı dedektörü ihtiyacınızı karşılayacaktır. Ancak bu özellikler mekân seçimi ile sınırlı değildir. Almayı düşündüğünüz kapı dedektörünün uluslararası standartlara uygun olduğundan emin olun ve uygun bir kapı dedektörü bulmak için kapsamlı bir araştırma yapınız.

Kartlı Geçiş Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Kartlı geçiş sistemi, kilit görevi gören kartlar ile kapıların ve bariyerlerin açılıp kapanmasını ve bu kartların okutulmasıyla kişilerin, çalışanların, ziyaretçilerin veya araçların otoparka giriş çıkış saatlerinin kaydedilmesini sağlayan okuma sistemleridir. Kartlı geçiş kontrol sistemi, insanları takip etmek için en çok tercih edilen kontrol sistemidir.

Bu sistemler ayrıca erişim kontrol sistemleri olarak da bilinir. Kartlı erişim cihazı, biyometrik kimlik doğrulama sistemleri sınıfına aittir. Bu sistemler, insan takip sistemlerinin atası olarak kabul edilir. Kartlı geçiş sistemleri sayesinde firmanızda yönetmek istediğiniz tüm alanlara yetkili kişiler dışındaki herhangi birinin girmesini engeller. Ayrıca belirli kişilerin çalıştırması gereken bazı özel sistemleri bu sayede güven altına alabilirsiniz.

Kartlı geçiş kontrol sistemi için önerilen biyometrik cihazlar, bir kart okuyucudur. Bu cihazlar küçük bir alanı kaplar ve oldukça ekonomiktir, bu nedenle birçok firma tarafından kullanılmaktadır. Bu sistemler kontrollü giriş ve çıkışlar ile güvenli bir ortam sağlar. Ayrıca kartlı geçiş sisteminin kimlik doğrulama özelliği sayesinde belirli kişilerin kimlik doğrulaması yapılan alandan güvenli bir şekilde geçmesi garanti edilmektedir.

Kartlı Geçiş Sisteminin Uygulama Alanları Nelerdir?

Kartlı geçiş sistemi, özellikle işletmeler, ofis binaları, özel sektör, okullar, hastaneler, depolar, kampüsler, plazalar ve fabrikalarda personel devam kontrol sistemleri, yemekhane kontrol sistemleri ve geçiş kontrol sistemleri hakkında raporlama yapmak için günümüz koşullarında kullanımı şart olmuştur.

Kartlı geçiş sisteminin bir parçası olarak gelişmiş biyometrik sistemler de yüz tanıma, parmak izi tanıma, iris tanıma, avuç içi damar tanıma sistemleri gibi biyometrik sistemlerle entegre çalışacak şekilde çalışabilir. Ayrıca kartlı geçiş sistemi ağırlıklı olarak apartman girişlerinde, asansörlerde, otoparklarda toplu taşımayı kontrol etmede ve erişimi sağlamak için kullanılmaktadır.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x