PERKOTEK Akordiyon Bariyer Sistemleri | Bandirma.com.tr

5 Aralık 2023 - 16:08

PERKOTEK Akordiyon Bariyer Sistemleri

PERKOTEK Akordiyon Bariyer Sistemleri
Son Güncelleme :

15 Haziran 2022 - 22:14

229
google haberler

Estetik görünümleri ve pratik kullanımları nedeniyle çok fazla tercih edilen sistemlerini taşıması da bir o kadar kolaydır. İstenildiğinde modül ilave etmek ya da çıkarmak da mümkün olduğundan dolayı istediğiniz kadar uzunlukta sahip olabileceğiniz akordiyon bariyer sistemlerini dilerseniz hareketli dilerseniz de sabit olarak kullanabilirsiniz.

Devrilmeye karşı dayanıklı olması ve kazaya sebebiyet verme ihtimali de oldukça düşük olan bu sistemleri kullanım ve taşımada da bir hayli hafiftir. Hem iç hem de dış ortamlarda rahatlıkla kullanılabilen akordiyon bariyerler pek çok farklı amaçla kullanılabilir.

Akordiyon Güvenlik Bariyerlerinin Kullanımının Faydaları

Hayatın birçok farklı alanında kullanılan ve farklı özelliklere sahip olan güvenlik bariyerleri içinde akordiyon bariyer sistemleri en çok tercih edilenlerdendir.  Güvenlik açısından gereken yerlerde ve durumlarda mutlaka kullanılmalıdır. Birçok yerde kullanılması gerekirken önemsenmeyip kullanılmaması durumunda birçok kaza ve soruna yol açabiliyor.

Kaza ve kayıpların önüne geçilmesi bakımından bu bariyerlerin rolü çok fazladır. Gereken yerlerde kullanılan akordiyon bariyerler kişilerin ve araçların güvenliği açısından büyük faydalar sağlarlar.

Akordiyon Bariyerlerin Fiyatları

Akordiyon bariyerler boyutları, ölçüleri, yapıldığı malzeme ve kullanım amacı bakımından pek çok çeşitleri bulunmaktadır. Akordiyon bariyerlerin fiyatları da güvenlik ve yol bariyerlerinin içerdiği özelliğe göre bazı değişikliklere uğrayabilir.  Güvenlik bariyerlerinin çoğu insanları tehlikelerden korumak gereken mekânlarda, yollarda ve inşaat alanı, havuz ve baraj gibi güvenlik zaafının oluşabileceği yerlerde sıklıkla kullanılır.

Bazen de salgın hastalık durumunda veya konser alanlarında, kalabalığın tehlikeli etkilerinden korunma amacıyla da akordiyon bariyerler kullanılmaktadır.  Bu açıdan, tehlike arz eden durumlarda gereken tüm önlemlerin alınması oldukça önemlidir. Tüm yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek adına hayati bir öneme sahip olan akordiyon bariyerlere kullanılacağı yere göre modül ekleme ya da çıkarma yapılabilir. Bu yüzden fiyatlandırma tamamen değişiklik gösterebilir.

Manyetik Kilit Sistemleri Nedir?

Manyetik kilit teknolojiden faydalanılarak üretilen ve elektriğin yardımıyla çalışan mıknatıs özellikli kapı sistemlerine verilen addır. Bir enerji akışı sayesinde mıknatıs devreye girdikten sonra kapı kilitlenir. Kapının kilitlenmesiyle kuvvetli bir tutunma meydana geleceği için kapı çok sağlam bir şekilde kapanmış olur.

Elektromanyetik kapı kilit sistemleri elektrik sinyali kesildiği zaman tekrar açılmaz. Yüksek güvenlikli bir kilitleme sistemine sahip bu teknoloji ile kendinizi son derece güvende hissedebilirsiniz. Açmak için bir butonun yardımıyla elektrik sinyali göndererek kolayca amacınıza ulaşabilirsiniz.

Manyetik kilit sisteminin en önemli özelliği son derece kolay bir kullanıma sahipken aynı zamanda son derece güvenlikli ve sağlamdır. Üretim amacına ve takılacağı kapı türüne göre bu tür kapılarda ayarlama yapılabilir.

Manyetik Kilit Hangi Alanlarda Kullanılır?

Manyetik kilit sisteminin kullanım alanları bir hayli geniş ve fazladır. Bir diğer adı da elektrikli kilit sistemi olan manyetik kilit sistemi tüm bankalarda, cezaevlerinde, hastanelerde, tüm üretim tesislerinde, lojistik akanlarında ve yüksek güvenlikli her türlü alanda kullanımı tercih edilmektedir.

Kullanımı konusunda bir hayli kolaylık sağlayan bu kilit sistemlerinin uzaktan kumandalı, kart okumalı, hareket sensörlü, şifreli ve daha pek çok özelliğe sahip kontrol ve açma kapamalı modelleri bulunuyor.  Çoğunlukla da acil çıkışların sıklıkla ihtiyaç duyulduğu ve kullanıldığı yerler olan okul, hastane, fabrika ve resmi kurumlarda daha fazla ihtiyaç duyulur.

Acil çıkışlarda kullanılan bu tür manyetik kilit sistemli kapılar büyük avantajlar sağladığı için apartman binalarında da çok sık tercih edilir. Öğrenci yurtları, darülaceze, çocuk esirgeme kurumları gibi kalabalık ve kendini koruyamayacak durumda olanların kaldığı bu tür yerlerde manyetik kapıların önemi daha da fazla öne çıkmaktadır.

Hatta büyük üretim tesisleri ve fabrikalar gibi firma ve şirketler de kullanım kolaylığından dolayı sık sık bu tür kilit sistemlerini kullanırlar. Doğal afet gibi durumlarda hayat kurtaran ve acil girilip çıkılması durumlarında otomatik olarak devreye girmesinden dolayı son derece önemli bir yere sahiptirler.

Bekçi Tur Kontrol Sistemi Ne Demektir?

Bekçi tur kontrol sistemi bilgisayar bağlantılı bir sistem olup güvenlik ihtiyacının hasıl olduğu tüm alanlarda ve daha bir çok yerde kullanılan bir güvenlik sistemidir.  Güvenlik görevlilerinin var olduğu her alanda ve mekânda kullanılıyor. Bekçi tur kontrol sistemleri; tur ve yuva kartı, tur noktası ile bekçi kontrol kalemi gibi bölümlerden meydana gelir.

Bu sistemi kullanmadan evvel programa tur noktaları ile tur kartları tanımlanmalıdır. Tanıtılmış olan bu kartlar tura çıktıklarında bekçiler sisteme okutmak zorundadırlar. Kayıt tanımlandıktan sonra bekçilerin devriye gezecek oldukları alan ve bölgelere kontrol noktaları yerleştirilir. Bekçiler görev esnasında bu kontrol noktalarında bulundukları zaman bekçi kontrol kalemini bu noktalarda okutur. Bu sayede o andaki tarih ve saatin raporunu yazdırmış olur.

Bu kontrol noktalarının konumlandırılacağı yerlerde demir, metal gibi iletken madde bulunmamasına özen gösterilmesi gerekir. Görev sırasında bekçiler ilk kontrol noktasından son kontrol noktasına varana kadar okutma işlemini sonlandırırlar.

Bekçi Tur Kontrol Sistemi Kullanım Alanları

Son zamanlarda korunması gereken yerlerin artmasıyla bekçi tur kontrol sistemi kullanımı da bir hayli artmaya başlamıştır. Özellikle teknolojinin hız kazanmasıyla bu tür güvenlik sistemleri daha da geliştirilmiş ve kullanımı daha da yaygın hale gelmiştir. Sın derece pratik hale de getirilmiş olan bu sistemlere olan talepler günden güne daha da artıyor.

Bekçi tur kontrol sistemlerinin en çok kullanıldığı alanlar endüstriyel alanlar, depolar, resmi kurumlar, şantiye alanları, ceza evleri, askeri bölgeler, büyük konser ve organizasyon alanları ile tarihi mekânlar gibi birçok alanda ve mekânda bekçi tur kontrol sistemleri kullanılmaktadır. Birçok farklı kullanım ve amaca uygun olarak üretilmiş olan bu sistemlerin kurulumu da son derece basittir. El tipi otomasyon sistemi olduklarından taşıma ve kurulumu da çok pratiktir.

Bekçi Tur Sisteminin Özellikleri

Özellikle son dönemlerde tablet ve telefonlara da uyumlu olarak çalışabilen bu sistem sayesinde güvenlik amirleri ve yöneticiler mevcut kontrol noktalarını özelleştirebiliyorlar.  Bekçinin devriye turuna başlaması ile otomatik olarak sistem çalışmaya başlar. Özel tasarımları sayesinde bu sistemler darbelere son derece dayanıklıdır ve asla su geçirmezler.

Bu sistemlerin fiyatları da ürün özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca bir kez bu sistemi aldığınızda uzun yıllar kullanma imkânınız olur. Düşüp darbe gördüğünde tüm darbeleri şiddetine göre kaydeder. Bilgisayar tabanlı bir sistem olduğundan bir USB ile bilgisayara aktarmanız mümkündür.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x