Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

PAZARTESİ-PERŞEMBE PAZARI ESKİ YERLERİNE GELECEK Mİ?

Bandırma’da pandemi sürecinde kapalı

Bandırma’da pandemi sürecinde kapalı pazar yerine taşınan Pazartesi ve Perşembe pazarları eski yerlerine gelecek mi? Bandırma’da Sunullah ve Paşabayır Mahallesi’nde oturan vatandaşların en çok merak ettiği soruyu Başkan Tolga Tosun açıkladı. 

Pandemi sürecisinden dolayı sağlık kontrollerini yapabilmek ve Bandırma halkına daha steril bir pazar ortamı sunabilmek için Bandırma’daki STK larla yapılan görüşmeler neticesinde mahalle aralarında kurulan tüm pazarlar Kapalı Pazar Yeri’ne taşınmış pazar yapılan günler çoğaltılmıştı. Belediye Başkanı Tolga Tosun Sunullah ve Paşabayır Mahallesi’nde oturan vatandaşların en çok merak ettiği konuya Bandirma.com.tr Kurucusu Onur Kutlu’nun sorduğu soru ile açıklık getirdi.

KAPALI PAZAR YERİ ZORUNLU OLACAK

Başkan Tosun’un açıklamalarına göre Bandırma’nın mahalle sokaklarına kurulan Sunullah’ta Pazartesi, Paşabayır’da Perşembe ve 100. Yıl Mahallesi’ndeki Cuma pazarlarının eski yerlerine dönme durumu şuan için söz konusu değil. Ancak Paşabayır ve Sunullah Mahallelerinde eğer uygun arsa bulunur ise bu bölgede yeni bir butik pazar yeri yapılacak. Bunun ile ilgili çalışmanın devam ettiğini açıklayan Başkan Tosun “Yönetmeliğe göre önümüzdeki yıllarda açık pazarların mahalle aralarında kalkmasının zorunlu olacağını zaten pandemi süreci olmasa yönetmelikten dolayı buralarda pazarların taşınma yada bölgelere yeni kapalı pazar yerleri oluşturmanın zorunluluk olduğunu” açıkladı.

nev bandırma