Son Dakika
24 Ocak 2020 Cuma
grand serenay hotel bandırma

Pazarcının Boykotu Sona Erdi

09 Eylül 2014 Salı, 21:29

Bandırma’da 3 haftadan beri yerel yönetimin yeni pazar yeriyle ilgili projesinin beklentilere cevap vermediğini öne sürerek geçici pazar yerine çıkmama kararı alan Sebze, Meyve Balıkçılar Odasına bağlı esnaflar belediye ile yapılan görüşmeler sonrasında mutabakata vardı.

Bandırma Sebze, Meyve ve Balıkçılar Odası Başkanı Ayhan Gürel, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Yerel yönetim ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonrasında bazı konularda mutabakata vardık. Bu gelişmeler sonrasında 3 haftan beri cumartesi pazarına çıkmayan odamız üyeleri 13 Eylül’de geçici pazaryerinde tezgâhlarını açacaklar” dedi.
Daha önceden yerel yönetim tarafından 4 metre olarak belirlenen tezgâh boylarının 6 metreye çıkartıldığını açıklayan Gürel, tezgâh işaretleri odamız ve belediye bağlı ekiplerce devam ediliyor. Tezgâh boylarının uzatılmasıyla birlikte mevcut pazaryerinin yeterli olmayacağı göz önünde bulundurularak İhsaniye Mahallesinde bulunan 46,47 ve Kışlak Sokaklarda geçici pazaryerine ilave edildi” şeklinde konuştu.
Öte yandan Bandırma Belediyesi İhale Komisyonu Başkanlığı 21 Ağustos 2014 tarihinde yapılan yeni pazaryeriyle ilgili ihale kararını açıkladı. Buna göre ihaleyi 14 milyon 533 bin TL teklif veren Özallar İnşaat şirketi kazandı. İhale sonuçları ihaleye katılan 9 firmaya iletildi. Her hangi bir itirazın olması halinde yerel yönetim 10 gün içersinde ihaleyi kazanan şirketle sözleşme imzalayıp yer teslimi yapacak. Yeni Pazar yerinin 18 ay içerisinde bitirilip hizmete sokulması planlanıyor.

İlkhaber Gazetesi

 

Bir önceki yazımız olan Korsan Servis Uyarısı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri
x