Son Dakika
20 Kasım 2017 Pazartesi

Öztaylan’ın 17 Eylül Mesajı

16 Eylül 2014 Salı, 23:40

AK Parti Balıkesir Milletvekili Cemal Öztaylan Bandırma’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 92.yılı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. 

Öztaylan mesajında “Bu tarihi günlerde Balıkesir ilimizin ve ilçelerimizin düşman işgalinden kurtuluşlarının 92. Yıl dönümünü kutlayacağız. İlimiz ve ilçelerimizin düşman işgalinden kurtulduğu bu günler; ulusal dayanışma ve bütünleşmeyi, bir millet olma sevincini ve hep birlikte tek hedefte birleşerek,ulusal onurumuzu koruma erdemini yaşadığımız tarihi günlerimizdir.

Türk askeri, Millet ile birlikte, büyük bir azim ve fedakarlıkla  kurtuluş mücadelesini başarmıştır.  Yüz binlerce şehit, bir o kadar da gazi ile kazanılan Kurtuluş mücadelesi, o günden sonra Türk Milletinin direnci ve inancı ile hangi koşullarda neleri yapabileceğinin kanıtı olarak tarihe geçmiştir.

Genç nesiller, hepimiz;ecdadımızın  bin bir mahrumiyet içinde başlattığı ve zaferle sonuçlandırdığı, Milli mücadelemizin hatırasına sahip çıkmalıyız. Yokluklar içerisinde savaşan asil ecdadımız , önce milletimizi tek çatı, tek ülkü,tek bayrak altına toplamış; sonra da eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazmıştır. Bu destan Türk ulusunun varlığını, gücünü,büyüklüğünü,  özgürlük ve bağımsızlık yolundaki sarsılmaz  inancını  ve kararlılığını  bütün dünyaya göstermiştir.

Günümüzden tam 92 yıl önce misak-ı milli sınırları içerisinde ve İlimiz ve ilçelerimizde kahraman ecdadımız ölüm-kalım savaşı vererek canları pahasına bu toprakları düşmandan temizlediler. İşgalci güçler, 92 yıl önce Türk askeri ve halkının direnci karşısında işgal ettikleri bu topraklardan çekilmek zorunda kalmışlardır. Şehitlerimizin kutsal kanları ile sulanan topraklarda var olmanın haklı gururunu  ilimiz ve ilçelerimizin düşman işgalinden kurtuluşlarını kutlar, şanlı mücadelemizin bedelini canlarıyla ödeyen aziz şehitlerimizi, Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını rahmetle anarken, tüm hemşerilerimize sevgi ve selamlarımı sunarım.” dedi

Bir önceki yazımız olan Bandırma Polisi Dolandırıcılara Göz Açtırmıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr